Partnerská sekceZprávy

Moderní technologie odhalují tajemství celebrit

Partnerský článek

Muzeum voskových figurín Grévin Praha představilo pilotní fázi mobilní aplikace, která přinese návštěvníkům nový rozměr zážitku z prohlídky a ještě více zábavy. Aplikace s názvem Grévin Praha využívá technologie iBeacon, díky které voskové osobnosti doslova ožívají, vyprávějí své příběhy a odhalují svá tajemství. Na cestě muzejními světy provede návštěvníky s novou aplikací virtuální průvodce Bertie, maskot muzea, kterého pro pražský Grévin namluvil herec a hudebník Jan Maxián. Umělec je i kmotrem samotné aplikace.

Foto: archiv Grévin
Foto: archiv Grévin

Jde o první aplikaci v ČR využívající technologii iBeacon v zábavním průmyslu, která díky mikrolokaci s podporou Bluetooth 4.0 LE návštěvníkům automaticky zobrazí relevantní obsah na displeji jejich mobilního zařízení. Informace se objevují podle toho, v jaké místnosti muzea či u jaké voskové sochy se zrovna nachází. V celém muzeu je instalováno více než 100 majáků. Aplikace je k dispozici pro uživatele operačních systémů iOS a Android ve čtyřech jazykových mutacích: češtině, angličtině, němčině a francouzštině.

„V zábavním průmyslu v ČR přicházíme s technologií iBeacon jako první. Díky digitální technologii nabízíme návštěvníkům rozšíření zážitku z prohlídky muzea. Vzhledem k velmi širokému využívání chytrých telefonů naší cílovou skupinou pro nás byl vývoj této mobilní aplikace jasnou volbou. Poselstvím značky Grévin je zprostředkovávat zábavu i vzdělávání. Jsem velmi ráda, že s aplikací Grévin Praha k tomu můžeme přispět vyprávěním originálních příběhů spojených s našimi hvězdami nebo zajímavých momentů z české národní historie. Věřte mi, že se o každé osobnosti najde spousta zajímavostí. Proto má aplikace ambici na pravidelné rozšiřování,“ popisuje zrod myšlenky muzejní aplikace Veronique Jeannin, generální manažerka muzea Grévin Praha.

 

Maskot Bertie

Celou aplikací provází tajemná postava robota Bertieho, který je zároveň známý jako maskot muzea. Kdykoliv se během cesty muzeem objeví jeho symbol, ať už v aplikaci nebo na podlaze muzea, je pro návštěvníka připraveno zajímavé překvapení. Postavu, stejně jako scénografii celého pražského muzea, vytvořil francouzský designér Julien Bertevas.

Robot Bertie upozorňuje nejen na zajímavé tipy, ale má také připravené zábavné hry a vědomostní kvízy. Hlas mu propůjčil známý hudebník a herec Jan Maxián. Při křtu aplikace tento kmotr nezapomněl na přání: „Společně s Bertiem přejeme, aby šlo vše hladce a aplikace přinesla návštěvníkům nová dobrodružství v muzejních světech.“

 

Aplikace Grévin Praha z dílny Havas Digitalimg_0296

Nová mobilní aplikace Grévin Praha pochází z dílny Havas Digital Prague. Od prezentace prvotního konceptu až po uvedení do pilotního provozu uběhlo téměř 12 měsíců. Samotný vývoj bylo jedno velké dobrodružství, a to nejen díky nové technologii, ale i kvůli instalaci v prostoru muzea a ladění celé sítě majáků. Do testování aplikace byli zapojeni i uživatelé a v závěrečné fázi také nezávislá agentura.

Společný projekt s muzeem Grévin Praha pro nás zdaleka nekončí, spíše začíná. Nyní jsme ukončili první etapu a aplikace jde do pilotního provozu. Důležité budou samozřejmě ohlasy uživatelů, které chceme při dalším vývoji zohledňovat. Již nyní však máme spoustu skvělých nápadů, které se do prvního vydání nevešly. V plánu je jak další multimediální obsah a další jazykové mutace, tak i zcela nové funkce a zajímavé interakce s prostředím muzea. Detaily však zatím nebudeme prozrazovat,“ dodává Tomáš Klečka, ředitel Havas Digital Prague.

Aplikaci Grévin Praha lze stáhnout zdarma na Google Play a AppStore.

red

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button