Modely Alexandra McQueena jsou k vidění v Praze

The Designer Gallery (Centrum Chodov) a producent milost Harajda představují ve spolupráci a The Isabella Blow Foundation výstavu pod názvem „Memory“, která pod kurátorským vedením profesorky Liběny Rochové představuje průřez archivu legendárního britského návrháře Lee Alexandra McQueena.

Isabella Blow Foundation, Courtessy of the hon. Daphne Guinness, foto: Filip Šlapal

Diváci v České republice mají díky vizi The Designer Gallery poprvé v historii možnost živě zhlédnout originální díla, která Alexander McQueen navrhoval v různých etapách své kariéry. Výstava, navrhnuta architektkou Magdalenou Rochovou, je instalována v prostoru, který slouží jako komerčně-umělecká platforma a dlouhodobě podporuje zejména lokální módní scénu.

„Centrum Chodov je od svého otevření lídrem na trhu. Jako jediné nákupní centrum v České republice představilo The Designer Gallery, prostor s nabídkou prémiové módy. Své aktivity pravidelně spojuje s českými módními návrháři. Jsme otevření netradičním projektům a chceme našim návštěvníkům přinášet ojedinělé zážitky,“ uvedla marketingová ředitelka Centra Chodov Petra Valentová.

Právě v podpoře mladých talentů se vize Centra Chodov setkává s misí The Isabella Blow Foundation, která spravuje archivní sbírku legendární britské stylistky, jež v roce 1992 odkoupila kompletní McQueenovu absolventskou kolekci, prezentovala ji na Central Saint Martin’s a po zbytek života stála po jeho boku.

„Ideou prezentovat tvorbu McQueena v Praze jsem se zabýval od roku 2014, kdy mecenáška Daphne Guinness poprvé ukázala světu kompletní sbírku Isabelly Blow v prostorách londýnského The Somerset House. Výstava Memory vznikala v úzké spolupráci s Daphne, která nám dala možnost připravit originální kurátorský koncept, a je nám velkou ctí, že českému publiku představíme i tři modely, které byly součástí legendární retrospektivní výstavy Savage Beauty,“ vyjádřil se producent výstavy Milosh Harajda během vernisáže, kde bylo představeno 14 modelů vybraných Liběnou Rochovou.

Isabella Blow Foundation, Courtessy of the hon. Daphne Guinness, foto: Filip Šlapal

„Výstava Savage Beauty v MET v New Yorku a poté ve V&A v Londýně byla dechberoucí výpovědí radikálního génia. Je mi ctí, že jsem byla oslovena k tomuto projektu, ve kterém vám můžeme představit ve zlomku výjimečného umělce, oděvního designéra Alexandra McQueena. Tvorbou McQueena jsem byla uhranuta od počátku jeho tvůrčí cesty. Jeho absolventská práce na St. Martin’s byla právem vysoce ceněna. Každá jeho kolekce byl zážitek plný emocí, kreativity a nových myšlenek. Jeho radikalismus v tvorbě prezentací oděvní performance byl ojedinělý a výjimečný,“ uvedla kurátorka výstavy Liběna Rochová.

Expozice MEMORY bude veřejnosti přístupná do 22. července 2019 v době otevíracích hodin OC CHodov.

Newsroom TTG

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..