Mobilní aplikace, které letí v zahraničí

Když se mluví o  mobilních aplikacích, nejde jen o mapy nebo vyhledávače levných letenek. Kupují se pomocí nich zájezdy a slouží i jako databáze VIP klientů a jejich mlsných jazýčků. Mobilní aplikace v zahraničí využívají pro pohodlnější servis klientů cestovky, letecké společnosti, letiště i internetové srovnávače, jako je například TripAdvisor.

GateGuru

GateGuru

Nemalé částky investovala do mobilních aplikací společnost British Airways, která v současnosti využívá hned dvě z nich. První pomáhá klientům se vším, co souvisí s jejich letem. Druhá aplikace se běžnému smrtelníkovi nedostane do ruky vůbec. Využívá ji posádka letadla, která obsluhuje zákazníky. Jde o databázi klientů, kteří jsou zrovna na palubě letadla. Letušky si ji stahují před odletem do iPadu, aby mohly předvídat speciální požadavky všech cestujících, zejména členů věrnostního programu, kteří mají u aerolinky zřízený svůj osobní účet.

Ani cestovní kanceláře nezůstávají pozadu. Thomas Cook spojil síly s firmami, jako jsou Lufthansa, Alitalia, LOT, Austrian, British Airways, Swiss Airlines, Jetairfly, Arkefly, Emirates, KLM – Royal Dutch Airlines, Virgin Airlines, Air France, Ryanair, EasyJet, WizzAir, Monarch Airlines, TUI, Thomson, Expedia, Opodo, Hotels.com, Booking.com, Lastminute.com, Priceline a Hotwire, Sixt, Hertz, AutoEurope, Enterprise, Avis, Eurolines, National Express, iDBUS, Lux Express, Virgin Trains, Deutsche Bahn a Thalys. Vytvořily přehledný srovnávač zájezdů HolidayPirates (UrlaubsPiraten v německé verzi) a všeho, co k tomu patří.

Aplikací se na trhu objevují tisíce, mezi nejoblíbenější a nejrozšířenější patří ty, které jsou ověřené a bez poplatku. Následující testování redakce přináší výběr těch nejlépe hodnocených aplikací v oboru cestovního ruchu, které se využívají především v zahraničí a jsou zadarmo.

GateGuru – Během času, který máte na přestup, nemusíte bloudit na letišti a ptát se na oblíbené restaurace. Aplikace GateGuru obsahuje jednoduchý plánek letiště a seznamy obchodů i restaurací, které leží v daných terminálech. Pokud se registrujete, můžete přidávat a sdílet další tipy. Nevýhodou zůstává, že v databázi chybí hodně evropských letišť včetně Prahy. Zaměřuje se více na americké destinace.

Kompatibilní: Android, Apple, Windows Phone

Palubní letenka – British Airways nabízejí cestujícím mobilní aplikaci, která umožňuje například on-line odbavení až 24 hodin před odletem. Využívají ji především obchodníci, ale také ti, co cestují s více kufry. V pohodlí domova si zákazník stáhne palubní vstupenku, na letišti jen odloží kufry na určené přepážce a pokračuje rovnou do letadla, kde svůj mobilní telefon s palubní vstupenkou předloží ke kontrole.

Kompatibilní: Android, Blackberry, Apple. Uživatelé Windows mobile musejí být členy Executive Clubu.

HolidayPirates – Přehledný srovnávač generuje nabídku dovolených podle hlavních kritérií: ceny, termínu a místa. Vybírat mohou zákazníci nejen zájezdy, balíčky, lety, ale i půjčovny aut od desítky společností. Po stažení do mobilu si klient vybere destinaci, kam chcete jet. Dále zvolí termín, a kolik eur má na dovolenou ušetřeno. Pokud běží data na pozadí, chodí upozornění na slevové akce.

HolidayPirates

HolidayPirates

Kompatibilní: Android, Apple

TravelGuide – Tuto aplikaci ocení zvlášť delegáti cestovek. Odpadnou jim stovky dotazů, pokud tedy umějí klienti ovládat chytré telefony. Zákazník k zájezdu získává přístup do aplikace, kde má bez ohledu na objednaný zájezd informace o více než 100 destinacích i v režimu off-line. Nechybějí mapy, převodník měn, počasí, tipy na restaurace, zajímavosti, info o hotelu a fakultativních výletech a další.

Kompatibilní: Android, Apple

Hipmunk Flight Hotel Search – Když si stáhnete cestovatelskou veverku, kterou má v ikoně, získáte přehledné srovnávače letenek a hotelů. Letenky řadí do grafu podle ceny a času, který znázorňuje odlety, dobu na cestě i čas příletu. Po výběru vás přesměruje na výběr mezi několik portálů, kde v nabídce máte konečné ceny. Hledání hotelů v okolí (s GPS) řadí barevně podle ceny, zeleně levné, modře průměrné a červené drahé.

Kompatibilní: Android, Apple

iMedJet – iMedJet je malý lékařský průvodce do kapsy. Najdete tam, co dělat, když vás žahne medúza, poraní rejnok, kousne hmyz, jaké jsou příznaky anafylaktického šoku a jak nejlépe postiženému pomůžete, jaké léky se podávají apod. Můžete si tu také uložit svůj zdravotní stav. Podklady jsou v angličtině a dostanete se k nim i v režimu off-line.

iMedJet

iMedJet

Kompatibilní: Android, Apple

TripAdvisor Hotels Flights – Rozmanitý cestovatelský portál TripAdvisor provozuje podobně košatou aplikaci i v telefonech. Najdete tu hodnocení hotelů, letecké spoje, restaurace, zajímavosti v místě, kde se nacházíte, i fórum, kde cizinci radí, třeba co si vzít na sebe do Státní opery. Stejně jako na webu můžete hodnotit lokality, hledat nejlevnější a nejvýhodnější ubytování a atrakce.

Kompatibilní: Android, Apple

Unit Converter – ConvertPad – Nemáte matematické vlohy? ConvertPad vám pomůže přepočítat libry, míle, unce, ale najdete tu také kategorie velikostí bot, kinematické a dynamické viskozity, parní tabulky, kurzy měn, hustotu tepla a další věci, se kterými se jen tak nesetkáváme. Nápověda vás přesměruje na Wikipedii. Na začátku si můžete zvolit český jazyk a zároveň si vybrat jako sekundární jiný jazyk.

Kompatibilní: Android

ThomasCook City Trip Planner – Nemusíte být klienti cestovní kanceláře Thomas Cook, tato aplikace je přístupná všem. Přehledná aplikace provází po Amsterdamu, Berlíně, Budapešti, Dublinu, Florencii, Istanbulu, Madridu, Londýně, Marrákeši, Paříži, Římě, Stockholmu a Vídni. Dozvíte se zajímavosti o tamějších atrakcích. Pokud budete připojeni, kompas vám zobrazí, co se nachází ve vašem okolí.

Kompatibilní: Android, Apple

 Lucie Poštolková

 

Soutěž o nejlepší mobilní aplikace turistických centrál, měst, regionů i služeb

Je nějaká aplikace, o které bychom měli vědět? Posílejte nám hlasy na tipy nejlepší aplikace na e-mail: lucie.poštolková@ttg.cz 

Uzávěrka soutěže je do 20.2.2012.

[wzslider autoplay=“true“ info=“true“ lightbox=“true“]

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..