Města & regiony ČRZprávy

MMR podpoří cestovní ruch více než 90 miliony korun

Ministerstvo pro místní rozvoj podpoří v rámci Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech 66 projektů, rozdělí mezi ně 90 milionů korun. Projekty jsou zaměřené na rozvoj základní a doprovodné infrastruktury cestovního ruchu a na marketingové aktivity.

Foto: archiv MMR

Program tak letos opět přispěje například na vznik nových turistických odpočívadel, turistických navigačních systémů nebo doprovodné infrastruktury i pro handicapované. „Jedině tak se nám podaří udržet nastolený trend zvyšování příjezdu počtu turistů,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

V rámci dvou výzev bylo přijato 99 žádostí s celkovým požadavkem dotace více než 147 milionů korun. V rámci podprogramu Rozvoj základní a doprovodné infrastruktury cestovního ruchu je navržena podpora 49 akcím ve výši 78,4 milionu korun a z oblasti podprogramu Marketingové aktivity v cestovním ruchu podpora 17 akcí ve výši až 16 milionů korun.

Dotace na rozvoj základní a doprovodné infrastruktury činí nejvýše polovinu z celkových nákladů, maximálně pět milionů korun. Také v případě podpory marketingových aktivit je dotace maximálně 50 procent, zbytek tvoří vlastní peníze žadatele.

Newsroom TTG/ČTK

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button