MMR ČR vyhlásilo výzvy na podávání žádostí o podporu cestovního ruchu

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR ČR) vyhlásilo výzvy na podporu cestovního ruchu a odstraňování bariér v budovách. Celkem v nich na tyto programy z národních dotací vydá 100 milionů korun. V cestovním ruchu jde například o vybavenost turistických nebo lyžařských tras. Žádosti je možné podávat do začátku února 2020.

Foto: archiv MMR ČR

„Národní program podpory cestovního ruchu je zaměřen na prodloužení turistické sezony v regionech, zvýšení jejich konkurenceschopnosti a rozprostření turistů i mimo nejnavštěvovanější místa České republiky,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Na podporu cestovního ruchu MMR ČR v aktuální výzvě vyčlenilo 90 milionů korun.

O dotaci mohou žádat například obce, podnikatelské subjekty, církve nebo neziskové organizace, které provozují aktivity v cestovním ruchu. Dotace tvoří nejvýše polovinu nákladů projektu, maximálně však pět milionů korun. Projekt by měl být dokončen do konce roku 2021.

„Očekáváme nápadité a účelné projektové záměry s hospodárným rozpočtem zaměřené například na vybavenost turistických tras vybudováním odpočívadel, hygienického zázemí nebo naučných panelů. Dále na vybavenost a úpravu lyžařských tras, zavedení navigačních a informačních systémů nebo modernizaci doprovodné infrastruktury v kempech,“ uvádí dále MMR ČR.

Program pro odstraňování bariér v budovách podpoří odstraňování bariér v městských a obecních úřadech a v domech s pečovatelskou službou. V aktuální výzvě je k dispozici deset milionů korun.

Newsroom TTG/ČTK

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..