Mlýnská kolonáda projde rekonstrukcí

V Karlových Varech začne oprava Mlýnské kolonády. Má stát 78,5 milionu korun bez DPH a potrvá asi 2,5 roku. Novinářům to včera řekl náměstek primátorky Karlových Varů Petr Bursík (ODS). Jde o největší investici města do kolonád za poslední roky. Práce by měly podle Bursíka začít hned po podpisu smlouvy s dodavatelem.

„V úterý rada schválila vítěze výběrového řízení, kterým je firma OHL ŽS Brno za částku 78,5 milionu korun,“ uvedl Bursík. Podle něj bude rekonstrukce rozčleněna do etap, aby byl provoz Mlýnské kolonády co nejméně omezen. Zásadní bude oprava degradovaných kamenných prvků kolonády, půjde ale také o zásahy v suterénu, odvětrání prostor i zajištění divokých vývěrů pramenů, popsal Bursík.

Největší a asi nejznámější kolonáda v Karlových Varech byla postavena v letech 1871 až 1881 podle návrhu architekta Josefa Zítka. Proto se jí někdy také říká Zítkova kolonáda. Poslední větší rekonstrukce ale byla v roce 1958. Cena, která vzešla ze soutěže, je zhruba o 20 milionů korun vyšší, než byl odhad projektu. Podle vedení města je za tím zejména vyšší cena restaurátorských prací. Ale vzhledem k tomu, že oprava kolonády je hrazena z evropských dotací, nebudou podle Bursíka dopady do rozpočtu města velké.

Vzhledem k tomu, že první etapy se budou odehrávat spíše ve vnitřku kolonády, provoz kolonády s pěti vývěry pramenů zatím výrazně omezen nebude.

Newsroom TTG, ČTK

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..