Zprávy

Miroslav Dvořák rezignoval na post předsedy představenstva Českého aeroholdingu

Představenstvo Českého aeroholdingu bylo na svém dnešním zasedání informováno o rozhodnutí Miroslava Dvořáka odstoupit z funkce předsedy představenstva Českého aeroholdingu. M. Dvořák zároveň rezignuje i na post předsedy dozorčí rady Českých aerolinií. Spolu s M. Dvořákem se rozhodl odejít i bývalý místopředseda a současný člen představenstva Petr Vlasák, který měl na starosti oblast financí, řízení lidských zdrojů a centrální nákup. P. Vlasák opustí i dozorčí radu Českých aerolinií, jejímž byl členem.

 

logo-cah-cs

 

Miroslav Dvořák se rozhodl rezignovat po dlouhodobém působení v několika společnostech, dnes sdružených ve skupině Český aeroholding. V letech 2007–2011 byl generálním ředitelem a od roku 2008–2011 i předsedou představenstva Letiště Praha. Vedle toho zastával v letech 2009–2011 funkce prezidenta a předsedy představenstva Českých aerolinií. V čele společnosti Český aeroholding působil od jejích počátků, předsedou představenstva se stal 11. března 2011. „Po dlouhých sedmi letech působení ve společnostech se státní účastí jsem se rozhodl odejít z čela Českého aeroholdingu a vedle svých soukromých podnikatelských aktivit, které bych rád dále rozvíjel, bych se rád opět vrátil do soukromého sektoru, kde jsem působil dříve,“ uvedl Miroslav Dvořák.

Petr Vlasák byl od března 2011 místopředsedou představenstva společnosti Český aeroholding, odpovědným za organizační jednotky financí, řízení lidských zdrojů a centrálního nákupu a logistiky. Předtím, v letech 2007–2011, zastával funkci vrchního ředitele pro finance a korporátní služby Letiště Praha a byl i jeho 1. místopředsedou představenstva.

Novým předsedou představenstva Českého aeroholdingu se po Miroslavu Dvořákovi stal Václav Řehoř, jeho dosavadní místopředseda. Post místopředsedkyně představenstva bude nově zastávat Zuzana Tairova. Představenstvo společnosti dále tvoří Petr Pavelec a nově jmenovaný Pavel Haleš, který zároveň zastává post předsedy představenstva společnosti Czech Airlines Handling. Jedno místo v pětičlenném představenstvu zůstává zatím neobsazeno.

Nové složení představenstva Českého aeroholdingu:

Ing. Václav Řehoř, PhD., MBA – předseda

Ing. Zuzana Tairova, FCCA – místopředsedkyně

JUDr. Petr Pavelec, LL.M. – člen

Mgr. Pavel Haleš – člen

 

Stručné životopisy nových členů představenstva:

Ing. Václav Řehoř, PhD., MBA (48 let)

Vystudoval ČZU v Praze, kde získal i doktorát se zaměřením na ekonomiku a řízení podniku. Na PIBS při VŠE v Praze/The Manchester Metropolitan University absolvoval MBA. Během své třiadvacetileté pracovní kariéry působil na různých pozicích ve společnostech v ČR, Velké Británii a v Kanadě. V posledních osmi letech pracoval pro firmy vlastněné private equity fondy: Advent International, ARX Equity Partners nebo Benson Oak. Od roku 2006 působil jako finanční ředitel a jednatel ve firmě CCS ze skupiny Fleetcor Technologies a od října 2007 do roku 2011 byl tzv. acting CEO/generálním ředitelem této společnosti. V letech 2011–2013 zastával pozici CFO/finančního ředitele ve skupině Fleetcor Europe.

 

Ing. Zuzana Tairova, FCCA (40 let)

Vystudovala VŠE v Praze – obor účetnictví a finanční řízení podniku a je členem Asociace certifikovaných účetních (ACCA). Od roku 1998 pracuje ve společnosti PricewaterhouseCoopers Audit, kde od roku 2007 zastávala pozici ředitelky v oddělení auditorských služeb. V letech 2008 až 2010 působila v Almaty v Kazachstánu a dále v roce 2007 v Moskvě v Ruské federaci jako členka regionálního vedení auditorských služeb sítě PwC ve střední a východní Evropě. Během pracovní kariéry načerpala řadu zkušeností na auditorských a poradenských projektech v USA a řadě evropských zemí.

 

JUDr. Petr Pavelec, LL.M. (35 let)

Vystudoval PF UK v Praze a na University of Warwick dále studoval postgraduální program International Economic Law. Více než devět let sbíral zkušenosti v renomovaných zahraničních advokátních kancelářích, mezi poslední z nich patří advokátní kancelář White & Case, kde zastával pozici seniorního advokáta. Ve své praxi se věnoval zejména korporativnímu právu M&A a Private Equity transakcím.

 

Mgr. Pavel Haleš (36 let)

Vystudoval Univerzitu J. A. Komenského Praha. Do Českých aerolinií nastoupil v roce 1998 na funkci supervizora. Od té doby prošel řadou vedoucích pozic – ředitel útvaru Ramp Control, vedoucí oddělení Služby cestujícím, vedoucí provozu Odbavení cestujících a transfer. Mezi roky 2010–2012 působil na pozici výkonného ředitele sekce Odbavení a služby cestujícím. V letech 2012–2013 zastával v Czech Airlines Handling funkci výkonného ředitele pro pozemní provoz. Od 1. června 2013 je předsedou představenstva společnosti Czech Airlines Handling.

 

red

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button