Mikulov: Městské oslavy

Městské slavnosti Mikulova vezmou návštěvníky do historie. Od pátku 23. do 25. května se na slavnostech objeví antičtí Římané, Židé, mikulovští šlechtici i vojáci z doby napoleonské. Za mikulovskou historií a památkami se můžete vydat po celý víkend, sestavit si svůj rodokmen, nakoupit na řemeslném jarmarku či ochutnat kvalitní vína. Nebude chybět ani program pro děti.

Foto: CzechTourism

Foto: CzechTourism

Společně s Městskými oslavami proběhne také Muzejní noc s folklorními vystoupeními na Náměstí. Otevřeno bude také i mikulovské sídlo  břeclavského Státního okresního archivu, které v pátek pořádá Den otevřených dveří.

„Veřejnosti bude přístupná celá budova archivu, včetně jinak přísně střežených depozitářů, skrývajících důležité archivní dokumenty z dávné i nedávné minulosti, knihovny a konzervační a restaurátorské dílny. Letošní ročník je zaměřen na vlastní bádání po předcích pomocí historické vědy zvané genealogie. Návštěvníci si mohou vyzkoušet nakreslit rodokmen či navrhnout osobní erb,“ zve na prohlídku ředitel Miroslav Svoboda.

Celý program najdete zde.

red

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..