Mezinárodní skupina blogerů a influencerů stráví několik dní v Českomoravském pomezí

Ve dnech 31. července až 2. srpna se v Českomoravském pomezí uskuteční fam trip pro skupinu zahraničních blogerů a influencerů, kteří během svého pobytu poznají řadu atraktivních turistických cílů tohoto regionu.

Foto: Litomyšl, CzechTourism

Fam trip navazuje na celosvětovou konferenci TBEX, která proběhla v Ostravě poslední červencový týden. Největší letošní evropské akce svého druhu se zúčastnilo na pět set blogerů, vlogerů a profesionálů aktivních na sociálních sítích v oblasti cestovního ruchu.

Po skončení konference se desítky z nich vydaly na poznávací cesty po vybraných regionech České republiky. Smyslem fam tripů je ukázat influencerům to nejlepší, co je u nás možné vidět a zažít. Prostřednictvím Facebooku, Instagramu, YouTube, blogů a dalších on-line aktivit se pak informace, fotografie a videa turistických atraktivit Českomoravského pomezí dostanou k desítkám tisíc fanoušků po celém světě, kteří zážitky a příspěvky jednotlivých blogerů a influencerů pravidelně sledují.

V Českomoravském pomezí účastníci fam tripu navštíví Litomyšl, kde je pro ně připravena prohlídka zámeckého areálu na seznamu UNESCO, muzeí, piaristického kostela a dalších památek historického centra města, ale také koncert nebo ochutnávka místního piva. V programu třídenní cesty nebude chybět ani návštěva nových expozic Muzea českého karosářství ve Vysokém Mýtě, zámku a zahrad v Nových Hradech nebo prohlídka unikátních městských hradeb v Poličce. Účastníci fam tripu se seznámí s místní gastronomii, ale také třeba stráví noc na středověkém hradě Svojanově, kde si budou moci užít speciální večerní prohlídku.

Famtrip organizuje Českomoravské pomezí společně s agenturou CzechTourism, Destinační společností Východní Čechy a jednotlivými navštívenými městy a turistickými atraktivitami.

Nadcházející poznávací cesta není zdaleka jedinou podobnou akcí, která se letos v regionu na pomezí Čech a Moravy uskuteční. Od dubna proběhlo už šest press tripů pro novináře a televizní štáby z Japonska, Německa, Španělska, USA či Nizozemí a další jsou plánovány na podzim. Press tripy a fam tripy jsou důležitou a velmi efektivní součástí prezentačních a propagačních aktivit destinačního managementu. Jejich výsledkem jsou různé typy mediálních výstupů prezentující bohatou nabídku Českomoravského pomezí ve formě článků, reportáží v tisku či na internetu, televizních dokumentů, ale také velmi sledovaných příspěvků na populárních blozích či sociálních sítích.

Jiří Zámečník, Českomoravské pomezí

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..