Mezinárodní letiště v Dubaji uzavřelo jednu ze dvou ranvejí

Letiště Dubai International (DBX) od včerejška až do 30. května uzavřelo jednu ze svých dvou ranvejí. Řada letů je nyní odkloněna na druhé dubajské letiště Dubai World Central (DWC) nebo na letiště v emirátu Sharjah (SHJ).

Jižní ranvej letiště Dubai International (DBX) se během tohoto relativně provozně klidnějšího období roku uzavřela 16. dubna v 15 hodin kvůli potřebné modernizaci. Jejím cílem je dlouhodobě zvýšit  kapacitu i bezpečnost celého letiště a mimo jiné se tak připravit na očekávaný příliv návštěvníku během výstavy Expo 2020 v Dubaji. Během uzavírky se kapacita letadel na DBX sníží cca o 20 procent.

Společnost Emirates v lednu oznámila, že uzavírka ranveje bude mít vliv na značný počet jejích letů. Aby se zajistil hladký provoz, na zemi na měsíc a půl má zůstat 48 letadel a omezit se má až 25 procent letů. Emirates svým cestujícím radí, aby se na terminál dostavili raději tři hodiny před odletem.

Mezi letišti DXB a DWC se cestující dopravují expresními autobusy, které jezdí každou půl hodinu. Z letiště DWC během uzavírky létají například společnosti flydubai, Indigo, SpiceJet, Kuwait Airways, Wizz Air, Aeroflot, Gulf Air, Ukraine International Airlines, Nepal Airlines and flynas. Na letiště v Sharjah se přesunou lety společností Air India a Air India Express.

Newsroom TTG

 

 

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..