Mezinárodní festival alpinismu 2013 začíná

Ve dnech 21. – 24. listopadu 2013 se v Národním domě na Smíchově uskuteční jubilejní 10. ročník Mezinárodního festivalu alpinismu.

festival_2013_loga komplet_web

Ve čtvrtek 21.11.2013 začíná v Národním domě na Smíchově jubilejní již 10. ročník zavedené mezinárodní akce, která skončí v neděli 24.11.2013. Praha uvítá opět téměř dvě desítky špičkových zahraničních alpinistů a horolezců z celého světa.

K nejvýraznějším osobnostem budou zcela jistě patřit Gerlinde Kalternbrunnerová (A) a Ralf Dujmovits (D) a japonský extremní lezec Tatsuya Aoki. Gerlinde Kaltenbrunnerová vystoupila jako první žena na světě na všech 14 osmitisícovek bez použití kyslíkového přístroje, Tatsuya Aoki získal v tomto roce ve francouzském Chamonix prestižní cenu Zlatý cepín – Piolet d’Or na výstup téměř tříkolimetrovou svislou stěnou vrcholu Kyashar v nepálském Himálaji.

K elitě letošního ročníku festival ubudou patřit i několikanásobná světová šampionka v lezení na obtížnost Angela Eiter (A), nejlepší alpinista Jižní Ameriky Iván Vallejo z Equador nebo protagonista nové discipliny „Speed Up“ – Benedikt Böhm (D).

Součástí festivalu je i odborná konference Fórum alpinismu Praha, která proběhne ve čtvrtek 21.11.2013 ve velkém sále v Národním domě na Smíchově od 15.00 hod. Náplní konference je téma Nehody a záchranné akce v Alpách – své přednášky zde přednesou významní odborníci a specialisté na záchranu v horách.

Hlavním mezinárodním partnerem je společnost Tirol Werbung a spolková země Tyrolsko.

Všechny informace o Mezinárodním festivalu alpinismu Praha naleznete na www.festivalalpinismu.cz/

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button