Máte pro nás dobrou zprávu? Sem s ní!

Ač mnoho lidí zastává názor, že žádná zpráva – dobrá zpráva, a upřímně řečeno poslední dobou stačí otevřít noviny nebo zapnout televizi a člověk by si to pomalu začal myslet také, přece jen trváme na tom, že se dějí i věci dobré a prospěšné a že se o nich musí vědět. Proto zde opět najdete několik zpráv o tom, co se vašim kolegům povedlo a z čeho se můžeme všichni radovat. Věříme, že i vám se přes léto přihodí spoustu dobrého, o co se s námi rádi podělíte. Napište nám, rádi vaše příspěvky zveřejníme.

Foto: Shutterstock.com
Foto: Shutterstock.com

 

Tomáš Cikán

ESO travel, generální ředitel a spolumajitel

Největší radost mi v poslední době udělalo vydání nového exkluzivního katalogu a zahájení prodeje Cesty kolem světa pro rok 2017. Naše Cesta kolem světa je v Česku unikátním konceptem, který vychází z tradice luxusních cest a expedicí renomovaných světových cestovních kanceláří. Projekt Cest kolem světa nám přináší radost a energii do další práce a je pro celou firmu vždy mimořádnou událostí. Ojedinělý koktejl vlastního letadla, intenzity zážitků z nejkrásnějších míst planety a osobnosti klientů, je něco, co jinde určitě nezažijete. Noví klienti i cestovatelé, kteří s námi tuto expedici již absolvovali, se nám již hlásí a potvrzují nám tak, že tuto expedici se nám daří připravovat na vysoké úrovni.

Stejně tak mě těší, že se nám podařilo připravit nové atraktivní nabídky pro cestování do Jihoafrické republiky. Tamní měna rand dlouhodobě klesá, a tak je nyní možnost poznávat africké krásy pro cestovatele z Česka mimořádně výhodná. Díky naší specializaci na poznávací zájezdy nabízíme mnoho krásných zájezdů na černý kontinent s vysokou přidanou hodnotou. Spoustu zájemců máme také o naše stěžejní destinace v Severní Americe či Číně, a celkově tedy musím říci, že mám z průběhu letošní sezony CK ESO travel velkou radost.

 

Helena Valtrová

Hotel Emblem, generální ředitelka

Jsem docela pyšná na nový projekt, který jsme rozjeli: na knihu The Emblem Book. Tato kniha – sbírka fotografií, nápadů a inspirací, je v podstatě součástí našeho hotelu a doplňuje jeho charakteristiku. Kniha ale nechce provádět čtenáře Prahou nebo dokonce naším hotelem, je o prolínání minulosti se současností, o rozdílech mezi bohatou kulturou a moderní představivostí.

První díl se věnuje výhradně architektuře v České republice a na Slovensku. Přináší nový pohled na ikonickou vilu Tugendhat od Ludwiga Miese van der Roha, na brutalistní a kontroverzní Národní galerii v Bratislavě od Vladimíra Dědečka, která je v současné době pro veřejnost již několik let zavřena a čeká na rekonstrukci, a na rovněž poničené Národní muzeum v Praze. Najdete v ní i barokní klášter v Novém Dvoře, který je domovem trapis­tických mnichů, a také výstřední a vizionářské skici od Jana Kaplického. Mám z knihy opravdu velkou radost a už teď se těším na další díly.

 

Zdeněk Kříž

Foto: archiv Z. Kříže
Foto: archiv Z. Kříže

spolumajitel SIAM TRAVEL International a místopředseda ACK ČR

My v Siam Travel cítíme v posledních letech konstantně stoupající poptávku po poznávacích zájezdech. Skutečně platí, že „Češi a Slováci jsou největšími cestovateli z oblasti střední a východní Evropy“. Jsou zkušení, a proto v dobrém smyslu slova nároční.

Klíčovým faktorem pro úspěch je zde velmi kvalitně a odborně připravený itinerář cesty a dále zkušený, v dané lokalitě odborně zdatný, česky mluvící průvodce. Během sezony exotických zájezdů „zima 2015/2016“ se nám podařilo rozšířit naše portfolio poznávacích zájezdů o nové a velmi atraktivní destinace. Siam Travel je dlouhodobě etablovaný a oblíbený v regionu Asie na poznávací cesty po Thajsku, Barmě, Kambodži, Vietnamu, Indonésii, Indii, Nepálu, Tibetu.

Letos se nám podařilo připravit a s úspěchem zrealizovat několik nových poznávacích zájezdů po Japonsku a Malajsii. Stejně tak jsme značně rozšířili naši nabídku v oblasti Střední a Jižní Ameriky. K dlouhodobě oblíbeným poznávacím zájezdům po Mexiku, Kubě, Kostarice, Chile, Peru a Argentině přibyly nové cesty po Panamě, Kolumbii a Guatemale. Je velmi povzbuzující pro další práci, když můžete vidět, že – i přes časté negativní impulzy, které na nás chrlí mnohá média – mají lidé stále (možná bych řekl „stále více“) touhu a potřebu poznávat nové země.

 

Petr Zempliner

Resort Sv. Kateřina, majitel

Velikou radost mi udělala smlouva, kterou jsme letos podepsali s ájurvédským centrem a resortem Kairali z indického státu Kerala. Na základě franšízové smlouvy nám Kairali dodá ájurvédské lékaře, terapeuty a kuchaře, bude školit náš personál a dodávat nám bude ájurvédské oleje a další produkty. Spolupráce se moc pěkně rozvíjí a už se těším na tři nové programy, které ve Svaté Kateřině budeme nabízet od září. Už teď máme dva ájurvédské programy, a to osmidenní Ájurvéda jóga detox a rovněž osmidenní Ájurvédou proti stresu, v září přibudou ještě Panchakarma, Ájurvéda na bolavá záda a Omlazování ájurvédou. Jsem přesvědčen, že našim hostům se to bude líbit stejně jako mně.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button