Zprávy

Marta Nováková: nová prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR

14 Marta NovakovaSvaz obchodu a cestovního ruchu ČR má novou prezidentku – Zdeněk Juračka po šesti letech končí jako šéf Svazu obchodu a cestovního ruchu. Valná hromada SOCR ČR zvolila 14. května novou prezidentkou svazu dlouholetou členku představenstva Martu Novákovou. Z. Juračka zůstává členem představenstva.

 

 

 

 

 

 

Související články

2 komentářů

  1. Nemohu získat přímý email k mému tématu.
    Poznámka k supermarketům.Jen pár lidí má HPP. Většina Má DPČ, protože jimi vyplnují nemoci, dovolené, svátky a hlavně víkendy, aby nemuseli platit na HPP příplatky.Máte 70kč/h za takovou dřinu.Pracovala jsem půl roku v řetězci Tesco.Hrozné jednání s pokladními ze strany vedení. Způsob odmarkování zboží, kdy musíte volat vedoucí a ona lítá od jedné kasy ke druhé,je dovádí k hrubému jednání.Pokladním projdou tuny materiálu a oni vás nutí rychleji a rychleji mrskat rukama , protože řetězce mezi sebou soupeří v rychlosti….v tescu se ptáte ještě na club card, pak jestli chtějí tašku za 1kč,na závěr jestli bylo vše v pořádku…po 9h jste na nervy.Pokud hraje ještě rádio, máte se soutředit na peníze, je to náročná práce za minimální plat kolem 10 000kč.O víkendech by se opět prodávat nemělo, nikdo se nedere o víkendové služby,ale chtějí být doma s rodinou…V Německu, Rakousku mají zavřeno, tady se lidi honí za nákupy. Rodinný život je v troskách i z tohoto důvodu.Navíc jsou to cizí firmy a marže jdou ven z ČR. Tady zůstávají jen peníze na platy zaměstnanců.Řetězde po ovládnutí trhu diktují ceny, kvalitu. Dokola se opakují provinění řetězců. Albert Pardubice neuvádí původ masa. Cedulky mají pod pultem.Minule maso páchlo..Něco už udělejte s těmi prokletými supermarkety. Vláda jim dává pozemky za minimální ceny, nevážíme si naší orné půdy, stále se na ní staví další hrozné haly a sklady…Půdu nám nikdo nevrátí, co budeme jít, až nebude možno dovážet?? Zamyslel se nad tím někdo, někdy???

  2. Víte co je problém? Nikdo z Vás o tom neřekl nic ,jen plácáte kraviny (omlouvám se ) Problém je minimální mzda lidí pracujících v obchodě – očesávaná obíraná firmami za platby za manka a podobná rizika co si mají nést podnikatelé a řetězce.A chudáci prodavači když nebudou mít odpracovaných 240 hodin měsíčně ,se mohou jít pást . Protože nezaplatí ani nájem ani elektřinu natož mít děti na škole .

    Prosím proberte se než vlezete do televize

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button