MICE

Marriott koupil Starwood a stal se největší hotelovou společností světa

Společnost Marriott International završila akvizici Starwood Hotels & Resorts za 13,6 miliardy USD, čímž vznikla největší hotelová společnost světa.

sheraton-china
Sheraton Huzhou Hot Spring Resort. Zdroj: Starwood Hotels & Resorts

Hotelová společnost Marriott International již loni podepsala smlouvu o koupi Starwood Hotels & Resorts. V důsledku této transakce v hodnotě 13,6 miliardy USD vznikla největší hotelová společnost světa. Spojení bylo završeno dne 23. září 2016 po získání souhlasu od čínských úřadů.

Marriott nyní disponuje širokým portfoliem značek, silnou základnou po celém světě a dobrým postavením v oblasti luxusních služeb i v kongresové turistice. V rámci fúze společnost Marriott propojila svůj věrnostní program Marriott Rewards s programem Starwood Preferred Guest.

Nová společnost má pod sebou více než 5700 podniků s 1,1 milionu pokojů a své služby prodává pod třiceti značkami ve více než 110 státech. Po dokončení akvizice se přítomnost Marriottu v Asii a na Blízkém východě více než zdvojnásobí.

Představenstvo společnosti Marriott se rozšířilo z 11 na 14 členů. Novými členy představenstva se stali Bruce Duncen, bývalý předseda představenstva Starwood Hotels & Resorts, Eric Hippeau z Lerer Hippeau Ventures a Aylwin Lewis, předseda představenstva a generální ředitel Potbelly Corporation.

Do portfolio americké společnosti Starwood & Hotels Worldwide se sídlem v Stamfordu (Connecticut) patří hotely, resorty, rezidence a dalších celkem 1200 nemovitostí. Počet zaměstnanců činí 180 400, z toho 26 % ve Spojených státech. Mezi značky společnosti Starwood patří Westin, Sheraton, The Luxury Collection, Four Points by Sheraton, W Hotels, St. Regis, Le Méridien a Aloft a Vision of W Hotels.

Marriott International má sídlo ve městě Bethesda v Marylandu a ve více než 110 zemích vlastní nyní již přes 5700 podniků. Mezi hlavní značky společnosti patří mimo jiné Bulgari Hotels and Resports, The Ritz-Carlton, Marriott, Marriott Hotels, Renaissance Hotels, Autograph Collection Hotels, Fairfield Inn & Suites, Residence Inn, Moxy Hotels a další.

Petr Bílek

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button