IncomingMěsta & regiony ČRNovinkyPrahaZahraničí

Marketingová kampaň Stay in Prague na podporu turismu v Praze přebrala turisty Vídni a Berlínu

Marketingová digitální kampaň Stay in Prague, kterou na podzim spustila organizace Prague City Tourism s partnery, zaznamenala téměř 800 milionů zobrazení na vybraných trzích. Kampaň byla nejúspěšnější v Polsku, Itálii, Španělsku, Izraeli a Německu.

Podle dostupných dat se Praha u některých cílových trhů stala mnohem vyhledávanější než sousední konkurenční města, jako jsou Vídeň a Berlín. Kampaň začala v polovině října a skončila na konci prosince. Hlavní město na ni vyčlenilo 40 milionů korun.

Podzimní a zimní kampaň Stay in Prague prezentovala hlavní město jako kulturní destinaci nabízející kvalitní služby a cílila zejména na cestující ve věku 30 až 55 let. Díky marketingové kampani se více než 8 milionů lidí dostalo na kampaňový web stayinprague.eu.

“Společně s organizací Prague City Tourism pracujeme na změně pozice značky Prahy u zahraničních klientů. Chceme, aby ji začali vnímat jinak než jako levnou večírkovou destinaci. Proto i marketingové kampaně cílíme na publikum, které do hlavního města přijede hlavně pro jeho kvalitní služby, památky, kulturu a gastronomii. Kampaněmi také reagujeme  na nové trendy v cestování,” říká Hana Třeštíková, radní pro kulturu a cestovní ruch.

„Díky kampani jsme si vybudovali širokou základnu lidí na vybraných trzích, na které budeme cílit dalšími marketingovými kampaněmi. Průběžnou optimalizací kampaně jsme dostali téměř 230 tisíc lidí na rezervační portál pro ubytování, což hodnotíme jako velmi dobrý výsledek,“ doplňuje František Cipro, předseda představenstva Prague City Tourism.

Aktuální data z kampaně ukázala, že se chování turistů během pandemie změnilo. Turisté si stále častěji rezervují ubytování na poslední chvíli, letenky kupují maximálně týden předem a preferují pro cestu tvz. city break neboli prodloužený víkend.

“Přes omezení cestovního ruchu se díky kampani podařilo přivést do Prahy zahraniční turisty. Kampaň oceňujeme rovněž jako nástroj budování dlouhodobého povědomí v zahraničí o našem hlavním městě jako atraktivní turistické destinaci. Je to tedy investice i do budoucna a věříme, že díky společnému memorandu budeme mít možnost na tuto kampaň navázat před zahájením jarní sezony. Podobné kampaně velmi efektivně pomáhají zajistit rovněž zachování pracovních příležitostí pro obyvatele Prahy,” uvádí Václav Stárek, prezident Asociace hotelů a restaurací ČR.

Veškerá vstupní data pro úspěšné nastavení kampaně organizaci poskytla společnost Mastercard, Asociace hotelů a restaurací ČR a Letiště Praha. Po měsíci kampaně podle dostupných dat rostla navíc také čísla odbavených cestujících na Letišti Praha a mezitýdenní přírůstky ve vyhledávání letů byly dokonce vyšší než v roce 2019.

„Jsme hrdými partnery a rozhodně podporujeme aktivity Prague City Tourism, které vytvářejí příznivé podmínky hlavně pro obnovu příjezdového cestovního ruchu. Cílená kampaň má úspěchy a dokládají to i čísla z Letiště Praha, kdy jsme zaznamenali ve 4. kvartálu roku 2021 přibližně 27% nárůst počtu cestujících na linkách do zemí, které jsou typické pro příjezdový cestovní ruch,“ říká Jaroslav Filip, ředitel Leteckého obchodu na Letišti Praha.

“Jsem ráda, že se nám vyplatilo vsadit na novou image Prahy. Díky naší kampani byli mezitýdenní přírůstky vyhledávání letů do Prahy vyšší než v roce 2019. Naše kampaň prokazatelně vzala turisty zejména Vídni a Berlínu,” uzavírá Jana Adamcová, členka představenstva Prague City Tourism.

Newsroom TTG

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button