Zprávy

Prohlédněte si Alpy z ptačí perspektivy. Mapy.cz spustily letecké snímky Rakouska

Mapy.cz spustily leteckou mapu Rakouska. Po Slovensku a České republice se lidé z výšky nově podívají třeba na Alpy nebo vídeňské zámky. Letecké snímky, ve kterých je zachyceno přes 95 tisíc kilometrů čtverečních, nechaly nafotit a zdarma poskytly celému světu spolkové země Rakouska. Podle statistik ČSÚ bylo v roce 2015 Rakousko pro Čechy čtvrtou nejnavštěvovanější zemí.

Foto: Mapy.cz
Foto: Mapy.cz

Letecké snímky (tzv. ortofoto) Rakouska, které pokrývají přesně 95 207 kilometrů čtverečních, si lidé prohlédnou v počítačích i online na svých mobilech. Jejich nafocení zajistily rakouské spolkové země a poskytly je celému světu k soukromým i komerčním účelům. V letecké mapě Rakouska lidé ocení třeba pohled na krásné vrcholky Alp a horská jezera, největší rakouský stadion Ernst-Happel-Stadion, netradiční Dům umění v Grazu, nebo také park vídeňského zámku Belveder.

Podle dat Českého statistického ústavu bylo v roce 2015 Rakousko pro Čechy čtvrtým nejoblíbenějším cílem na dovolenou, a to po Slovensku, Chorvatsku a Itálii. V aplikaci Mapy.cz je pro české turisty Rakousko dokonce druhou nejoblíbenější zahraniční destinací. Jen od začátku letošního dubna si totiž jarní cestovatelé stáhli offline mapu Rakouska téměř 22tisíckrát. Ze zahraničních destinací na tom bylo o něco lépe už jen Slovensko s 38 tisíci staženími. ČR je s počtem 161 tisíc stažených map samozřejmě absolutní jedničkou.

„Předpokládáme, že leteckou mapu hodně využijí Češi, kteří se pravidelně pohybují v příhraničí, nebo sem míří na výlet. Osm z deseti rakouských turistických destinací, které si na Mapy.cz Češi nejčastěji zobrazují, totiž leží právě v pohraničí – lidé prostě hledají místa na nedělní výlet,“ vysvětluje Martin Fuks, manažer týmu Mapy.cz. Nejoblíbenějším místem hned u hranic je Hrad Hardegg. Mimo příhraničí si lidé nejčastěji zobrazovali vyhlídkovou věž Pyramidenkogel u jezera Wörthersee. Se svými 100 metry je to nejvyšší dřevěná rozhledna na světě a pro návrat dolů nabízí skvělou atrakci: jízdu na skluzavce.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button