Zprávy

Mapy.cz s novým plánováním výletů i pro vodáky

Pro cyklisty i milovníky pěší turistiky připravily Mapy.cz nové plánování výletů, a to kdekoliv v České republice. Stačí se prokliknout na „Plánování“ a „Výlet“, pak stačí jen kliknout na místo kdekoliv na mapě a nastavit délku trasy. A Mapy.cz vám nabídnou výletní okruh, který můžete dále upravovat. Například přidat další místa, která chcete navštívit. Kromě fotografií z daného místa vidíte také čas, stoupání s nadmořskou výškou výletu, GPS souřadnice a také krátké zajímavosti a informace o cílových místech. Výlet můžete také specifikovat podle toho, jestli pojedete na kole, nebo půjdete pěšky.

Zdroj: Mapy.cz
Zdroj: Mapy.cz

Ani na vodáky se nezapomnělo. V plánovači, který plánuje cesty po proudu, se zobrazí všechna podstatná orientační místa. Vodáci se tak dozvědí, kde jsou nejlepší nástupní a výstupní místa, jaké jezy, peřeje a přítoky je při plavbě čekají, které mosty a kempy budou míjet nebo kde se na cestě občerstvit. U jezů, kterých je aktuálně na Mapy.cz 1 276, najdou lidé také detaily o jejich náročnosti a o možnostech jejich sjíždění. Tyto informace budou postupně doplňovány o fotografie z daných míst. S celkem 4 760 kilometry vodních toků v mapových podkladech společnosti Seznam.cz se výhledově počítá i do verze pro mobilní zařízení. Naplánovanou trasu je možné prozatím uložit do funkce batůžek a případně vzít s sebou na řeku v tištěné podobě. Mezi blízké plány týmu Mapy.cz patří rozšíření vodáckých tras i na Slovensko a doplnění informací o počasí. Nový plánovač, který je zatím v testovacím provozu, je tak letní alternativou běžkařských tras, které budou opět spuštěny se zimní sezónou.

Zdroj: Mapy.cz
Zdroj: Mapy.cz

Pokud používáte aplikaci Mapy.cz pro Android, budete mít výlet dostupný také off-line ve svém telefonu. Výlet je možné naplánovat dopředu a uložit si jeho trasu na později do funkce „Můj batůžek“. Mapy.cz spouštějí plánovač výletů prozatím jen u webové verze v režimu beta. Chtějí nasbírat zpětnou vazbu a po zapracování nejčastějších požadavků přidat výlety i do mobilních aplikací.

 

[box]

Brno s novými panoramatickými snímky

Mapy.cz nově vyměnili panoramatické snímky Brna. Téměř 90 tisíc snímků, které v surových datech zabraly 1,3 terabajtů a po zpracování 900 gigabajtů, bylo pořízeno během několika týdnů kamerami s větším dynamickým rozsahem. Na zpracování již také čekají snímky Prahy, Olomouce, Českých Budějovic, Hradce Králové, Pardubic a pár dalších měst, ale i dosud chybějící lokality Vysočina, Plzeňský a Karlovarský kraj. Mapy.cz je budou zveřejňovat postupně, hned po sešití do panoramatických snímků a anonymizaci osob a SPZ.

[/box]

Lucie Poštolková

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button