Zprávy

Mapy.cz nově zobrazují ceny pohonných hmot v Česku i na Slovensku

Na Mapy.cz najdou Češi nově i informace o cenách pohonných hmot. Mapový portál odteď přináší denně aktualizované ceny za litr benzínu a nafty na čerpacích stanicích v České republice i na Slovensku. Ceny se na Mapy.cz zobrazují i v mobilní aplikaci. Data, která má Seznam.cz od společnosti CCS, jsou dostupná pro 1 663 čerpacích stanic v ČR a 428 na Slovensku. U více jak čtyř stovek stanic v ČR navíc lidé najdou také aktualizované informace, jako jsou otevírací doba nebo telefon.

cerpaci_stanice„Představte si českou rodinu, která se chystá na prodloužený víkend na Šumavu. Kromě výletních míst, trasy a ubytování se také zajímají o to, kde natankovat. A všechno toto dnes najdou na Mapy.cz – v jedné službě doma na počítači i v terénu v mobilní aplikaci,“ uvádí Jan Štěpán, produktový manažer Mapy.cz, a doplňuje, že „chceme, aby u nás lidé našli ke každému místu všechny důležité informace, na které se budou moci vždy na svých cestách spolehnout. V případě čerpacích stanic k těmto informacím patří i to, za kolik zde lidé natankují.“

Na Mapy.cz jsou ceny základních pohonných hmot benzínu a nafty k vidění na webových stránkách při najetí myší nad ikonku vybrané benzínky v mapě a stejně tak ve výsledcích hledání na Mapy.cz. V online mobilní aplikaci se cena zobrazí po rozkliknutí ikonky. V České republice jsou ceny aktuálně dostupné pro 1 663 čerpacích stanic z přibližně dvou a půl tisíc stanic, které obsahuje databáze Firmy.cz. Právě z online katalogu, kde pobočky postupně přibývají, čerpá mapový portál rozšiřující detaily. Na Slovensku zobrazují Mapy.cz ceny 428 stanicím z 645. Data o cenách se aktualizují dvakrát denně.

Mapy.cz také momentálně shání ceny pohonných hmot v dalších zahraničních lokalitách, kam Češi nejčastěji jezdí.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button