Nezařazené

Manažeři jezdí autobusy

Cestovat po Evropě autobusem a ušetřit tak čas strávený jinak řízením vozu pro práci, je trend manažerů, který se už dostal i do České republiky.

q65EebjehJR_YqE947MZWEvMLka_enZIKPOnFM7L3-U
Archiv firmy

„Nerad cestuji autobusem,“ říká Daniël Hagen, ředitel CK Dutch Masters. „Protože jsem dříve pracoval jako průvodce, mám již něco naježděno. A při své výšce 192 cm je pro mne cesta tímto dopravním prostředkem spíš za trest. Kvůli zranění kolene jsem však dočasně nemohl řídit auto, ale musel se zúčastnit důležité schůzky v Berlíně. Řešením byl autobus Business Class a musím říci, že jsem byl příjemně překvapen – prostor na nohy mi konečně vyhovoval a doba cesty 4,5 h je v porovnání s autem více než přijatelná. Příště bych využil znovu,“ dodává.

Mezi tzv. manažerskými cestami autobusy vedou tyto destinace: Bratislava, Brno, Berlín, Drážďany nebo Mnichov. Jde o vzdálenosti, které se dají překonat do 4,5 h. Právě na těchto trasách se doba cesty autobusem a autem téměř neliší a letadlo je pro tak malou vzdálenost časově neefektivní. Co se týče porovnání nákladů, je autobus určitě ekonomickou volbou.

Business Class linky přilákaly od svého zavedení v roce 2009 desetitisíce cestujících. Mezi Prahou a Bratislavou cestovalo loni přes 70 000 osob, směr Drážďany a Berlín dalších 50 000.

 

Jedna cesta

Bratislava (340 km)

Berlín (350 km)

Brno (210 km)

autobus

480–700 Kč

1100–1310 Kč

200–400 Kč

auto – pouze PHM

1428 Kč

1470 Kč

882 Kč

 

„Pracovně vytížení lidé se nemusejí věnovat mnohdy náročnému řízení auta. V autobuse si stihnou přečíst noviny nebo vyřídit první nápor e-mailů. Na pracovním obědě si mohou dát bez obav „skleničku“. Cestou zpět není problém projít znovu e-mailovou schránku, dobít si telefon či notebook, poslechnout si audio knihu nebo se prospat,“ říká Pavla Lauermannová ze společnosti Eurolines, která provozuje Business Class autobusy, jež jsou u manažerů velmi oblíbené, protože v nich mají maximální pohodlí: pohodlná sedadla s bezpečnostními pásy mají rozšířený prostor na nohy, zásuvky 220 V, Wi-Fi připojení zdarma v ČR i v zahraničí, výsuvné stolky pro pohodlnější práci s notebookem, individuální multikanálový systém, sluchátka, zdarma denní tisk, časopisy, malé občerstvení a až 2 zavazadla s sebou. Více na www.eurolines.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button