Nezařazené

Malostranská mostecká věž opět slouží turistům

Na prahu hlavní turistické sezony Pražská informační služba (PIS) otevřela nově zrekonstruované turistické informační centrum (TIC) v přízemí Malostranské mostecké věže Karlova mostu. Pro návštěvníky je připraven zcela nový, moderní a přívětivý interiér, který napomůže lepší obslužnosti hostů.

Foto: Jan Vrabec
Foto: Jan Vrabec

„Levý břeh Karlova mostu patří mezi turisticky nejexponovanější části Prahy – vede zde Královská cesta, pod mostem se schází na romantickou Kampu a z ní pak na vyjížďky po Vltavě, okolo Čertovky a Sovových mlýnů se pokračuje k Lennonově zdi. V sezoně zde denně proudí desetitisíce lidí. Protože TIC v Malostranské věži neodpovídalo potřebám pro komfortní obsluhu turistů, bylo nutné je zrekonstruovat. Výsledkem je efektivní využití místa, jež nám daný prostor dovoluje,“ vysvětlila Nora Dolanská, ředitelka Pražské informační služby.

Pracovníci TIC poskytují turistické informace a zajišťují turistické služby, nabízejí mapy města a tematické brožury. TIC je otevřeno od 27. června 2013 do první listopadové neděle, a to denně od 10 do 18 hod. „Statistiky z loňského roku nám ukazují, že průměrná denní návštěvnost tohoto TIC se pohybovala okolo sedmi set třiceti osob, to je téměř dvě stě tisíc návštěvníků během půl roku. Poslední velká rekonstrukce proběhla v roce 1998, od té doby k výraznější obměně nedošlo a interiér již vykazoval jistou dávku opotřebení. Novým řešením jsme dosáhli pohodlnější, a tedy i rychlejší obsluhy a vlídnějšímu prostředí,“ doplnil Petr Slepička, ředitel sektoru Public Relations PIS.

 

V rámci služeb TIC je nabízen prodej:

* základní informační brožury o Praze – zdarma
* Pražská karta – dvou, tří a čtyřdenní vstupenka do 40 pražských památkových objektů
* ubytování
* vstupenky sítě TicketPro, TicketPortal, Colosseum
* okružní jízdy po Praze a výlety mimo Prahu, jízdy na vozítkách Segway
* předprodejní místo Vlastivědných vycházek PIS
* v prodeji velká mapa celého území Prahy a přilehlého okolí
* časové jízdenky MHD (24 hodin a 72 hodin)

 

Od 1. července 2013 otevírá své brány také Malostranská mostecká věž, jejímž novým provozovatelem je Muzeum hlavního města Prahy. Věž bude přístupná v turistické sezoně, tedy od dubna do září, denně od 10 do 22 hod., přičemž základní vstupné činí 75 Kč, snížené pak 55 Kč.

 

red

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button