Německo

Málo lidí na Oktoberfestu

První víkend přišlo na mnichovskou Terezinu louku, tedy na „Wiesn“, kde se koná již 183. Oktoberfest, podstatně méně lidí než loni. Je otázkou, zda to bylo kvůli špatnému počasí nebo obavám o bezpečnost.

imago_lomitko_ralph-peters
Tito pánové na Oktoberfestu z teroristických útoků strach nemají. Zdroj: imago/ralph peters

Podle různých zpráv v médiích je návštěvnost mnichovského Oktoberfestu, který patří mezi nejvýznamnější akce v  německém cestovním ruchu, silně podprůměrná. První dva dny se deštěm nenechalo odradit přibližně půl milionu návštěvníků. Loni ve stejné dny byla však na Theresienwiese účast dvojnásobná.

Bezpečnost pořadatelé přitom berou velmi vážně: počet pořadatelů oproti loňsku vzrostl z 250 na 450 a na místě je nasazeno 600 policistů, tedy přibližně o sto více než loni. Do areálu je zakázáno vnášet zavazadla o objemu větším než tři litry. Policie návštěvníkům doporučuje ověřit si to pomocí krabic mléka: pokud se vám do tašky vejdou více než tři litrové krabice, nechejte ji raději doma.

O tom, že téma bezpečnosti je letos velmi citlivé, svědčí i jedno drobné úřední nařízení: po úspěšném naražení prvního sudu je již dlouho zvykem vystřelit z děla. Tentokrát musel být výstřel však pečlivě oznámen, aby se předešlo panice.

Na otázku, jak se bezpečnostní obavy projevily na hotelovém byznysu, není (zatím) odpověď jednoznačná. Martin Stürzer, viceprezident místního sdružení hotelů a restaurací, hovoří o 10 až 15% poklesu, podle rezervačního portálu HRS naopak rezervace ubytování vzrostly, a to o celých 12 %.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button