Nezařazené

Malajská centrála turistického ruchu propaguje ekologické cestování

Tourism Malaysia, agentura pro podporu cestovního ruchu v Malajsii, bude v roce 2017 propagovat ekologické cestování.

langkawi
Pobřeží ostrova Langkawi.

Nazri Azíz, ministr cestovního ruchu a kultury Malajsie, uvedl, že Malajsie soustředí svůj marketing na přírodní bohatství země. Marketingové aktivity budou probíhat i ve spolupráci s časopisy jako je National Geographic.

nazri-aziz
Mohamed Nazrí Abdul Azíz, ministr cestovního ruchu a kultury Malajsie

Konkrétním projevem ekologického zaměření jsou například denní limity na počet potápěčů na ostrově Sipadan, odstranění resortů z tohoto ostrova za účelem ochrany přírodního prostředí a omezení kácení lesů v oblastech, kde žijí orangutani.

„Letos poprvé příjem z cestovního ruchu převýšil příjem z těžby dřeva ve státě Sabah. To je pro nás velká podpora,“ uvedl ministr Azíz.

Tourism Malaysia rovněž doufá, že společná propagace se Singapore Airlines, oznámená letos v březnu , pomůže zvýšit počet návštěvníků z Velké Británie a zpřístupní destinace mimo Kuala Lumpur. Například ostrov Langkawi, kam tato společnost létá.

„Spolupráci se Singapore Airlines jsme navázali proto, abychom vynahradili snížení počtu letů Malaysia Airlines z Evropy,“ dodal ministr. Podobnou spolupráci chystá malajská agentura cestovního ruchu i se společností Turkish Airlines.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button