Severní MakedonieZprávy

Makedonie pro milovníky extrémních sportů, žíznivých po dobrodružství a adrenalinu

Ochridské jezero a klášter Sv. Klimenta Foto: Macedonie Timeless
Ochridské jezero a klášter Sv. Klimenta Foto: Macedonie Timeless

Paragliding

Makedonská obloha je rájem pro paragliding. Paragliding umožňuje blízkost s přírodou a přeměnu svých snů v realitu. Paragliding je jako rekreační, závodní a dobrodružný sport rozšířen po celé zemi.

Využít můžete sportovních klubů ve Skopje, Prilep, Krusevo a Mavrovo, kde je samozřejmostí kromě kompletního vybavení i profesionální průvodce. Makedonské hory nabízí ideální místa pro vzlétnutí, a údolí a nížiny poskytují bezpečné a pohodlné přistání. Naskytne se vám pohled na neuvěřitelně barevnou krajinou, která stojí za to, vidět z ptačího pohledu.

Ohrid Foto: Macedonia Timeless
Ochrid Foto: Macedonia Timeless

Kanoistika
Kanoistika je v Makedonii velmi populární, zejména v kaňonu Matka a na Ochridském a Prespanském jezeře. V Makedonii najdete kanoistické kluby pro klidné tak i divoké vody. Velkou událostí je pak Ilindenský kanoistický slalom, který se tradičně každý rok koná ve sportovním a rekreačním středisku Matka.

Řeka Radika Foto: Macedonia Timeless
Řeka Radika Foto: Macedonia Timeless

Potápění
Nezapomenutelné zážitky z trochu netradičního potápění najdete v podvodních archeologických nalezištích. Zvláště oblíbené mezi potápěči je Ochridské jezero díky průzračně čisté vodě Jezero je plné endemických druhů rostlin a živočichů. Žije tu například Ochridská kulatá houba, která žije v hloubce 35 metrů a jen zřídka se nalézá na jiném místě. Ve společnosti profesionálních instruktorů si může každý turista vychutnat denní a večerní procházky podél podmořských archeologických nalezišť v zálivu kostí v Gradište. Ty ohromují neolitickým obydlím, které je jedinečné svého druhu na Balkáně a artefakty, které lze vidět v muzeu.

Jeskyně
Makedonie nabízí vzrušující zážitek pro fanoušky jeskynního bohatství. V Makedonii je 346 jeskyní, z nichž kolem sta jsou jámy. Některé z jeskyní mají podzemní řeky, jezera a jeskyní ornamenty, stalagmity a stalaktity. Mnohé z nich jsou domovem vzácných podzemních forem života a prehistorických zkamenělin.

Jeskyně Vrelo Foto: Macedonia Timeless
Jeskyně Vrelo Foto: Macedonia Timeless

Nejznámější a nejhlubší je jeskyně Vrelo nacházející se v kaňonu Matka. Na stropě je vidět skutečný déšť stalaktitů, a obdivuhodné jsou zejména „dva pilíře,“ které jsou asi šest stop vysoké a bílé krystalové barvy. Dech beroucí je také tři metry vysoký stalagmit s názvem “ kužel“, který se usazuje 2700 let. Skutečná hloubka potopené jeskyně nebyla dosud stanovena, zdá se, že více než 212 metrů, a proto se někteří domnívají, že jeskyně Vrelo může být nejhlubší podvodní jeskyní v Evropě.

Jeskyně Vrelo Foto: Macedonia Timeless
Jeskyně Vrelo Foto: Macedonia Timeless

Destinací měsíce je Makedonie.

Více informací o Makedonii najdete na: www.macedonia-timeless.com

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button