Maďarská skupina Szallas získala rezervační portály Hotel.cz a Spa.cz

Rezervační pobytové portály, včetně portálů Hotel.cz a Spa.cz, dosud provozované libereckou firmou HOTEL.CZ, získala maďarská skupina Szallas. Nově vzniklá skupina bude mít 275 zaměstnanců a v šesti středoevropských zemích bude nabízet přes 20.000 ubytovacích objektů pro on-line rezervaci. Cenu transakce žádná ze stran nezveřejnila.

„Fúze lokálních lídrů na trhu s on-line rezervacemi ubytování má za cíl usnadnit českým klientům cestu k pobytům v zahraničí, především v Maďarsku a Chorvatsku. Naopak pro maďarské či polské klienty skupiny Szallas otevírá možnost rychlé rezervace do více než 6000 hotelů a penzionů v Česku a na Slovensku,“ uvedl Pavel Eichler za libereckou firmu HOTEL.CZ, která v Česku provozovala kromě Hotel.cz a Spa.cz i portály Hotely.cz, Penzion.cz a Konfi.cz.

Szallas.hu nedávno rozšířila své aktivity také v Polsku a Rumunsku. „Investice v České republice byla logickou součástí naší růstové strategie. V rámci transakce jsme odkoupili menšinový podíl v české společnosti a zbytek podílu byl vyměněn za nově vydané akcie naší firmy Szallas.hu Zrt,“ uvedl Tibor Győrbiró, zástupce investičního fondu PortfoLion, který je hlavním akcionářem Szallas.hu Zrt.

Dosavadních šest vlastníků skupiny HOTEL.CZ v čele s majoritním akcionářem Pavlem Kotasem se tak stalo vlastníky menšinového podílu ve skupině Szallas. „Všichni manažeři i zaměstnanci skupiny Hotel.cz budou pokračovat v tom, co dělají dnes. Máme více než deset let zkušeností s on-line rezervacemi ubytování, jsem tedy přesvědčen, že budeme schopni pomoci celé skupině i nadále růst tempem přes 30 procent ročně,“ uvedl generální ředitel HOTEL.CZ Pavel Kotas. „Fúze nám umožní sdílet znalosti a technologie s našimi novými partnery a nesoupeřit tak s globálními giganty každý jen po vlastní ose. Naší ambicí je být nejpříjemnější službou pro rezervaci ubytování a především wellness a lázeňských pobytů v rámci střední Evropy,“ dodal Kotas.

Newsroom TTG

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..