Maďarská Panonie se představila v Praze: nechte se hýčkat

Tradice a inovace se v maďarské Panonii perfektně doplňují. Nádherná oblast Zadunají na severozápadě Maďarska je ideálním místem pro rodinnou dovolenou, odpočinek, golf, wellness víkendy nebo turistické výlety.

3

Na snímku ředitel pražského zastoupení Maďarské turistiky pan András Szirányi

Je místem se širokou paletou wellness a léčebných lázní určených k uchovávání zdraví, léčení, odpočinku i zábavě. Právem je nazývána jako „Region dodávající síly“. Blahodárnou moc místních pramenů znali již Římané a dnes ji využívají statisíce návštěvníků ročně. Rozmanitá krajina, kde se střídají kopce, údolí a vrchovina, láká také příznivce pěší turistiky. Můžete stoupat ke hradům, obdivovat zámky, procházet se v arboretech i po vinných stezkách. Přitahuje milovníky vodních sportů, rybaření, cyklistiky, ale také příznivce bohatého výběru kvalitních vín a dobrého jídla. Děti ocení aquaparky, tobogany, umělé řeky a další atrakce.

Atmosféru kraje a její turistické magnety vyhledávají i čeští turisté. Svědčila o tom i hojná návštěvnost na prezentaci Panonie v Praze. Ta se uskutečnila v kongresových prostorách Hotelu Lindner začátkem června v podání ředitele pražského zastoupení Maďarské turistiky pana Andráse Szirányiho a zástupců tohoto regionu. „Je nesnadné vyjmenovat všechny možnosti, jelikož počínaje městem Mosonmagyaróvár přes Győr, Bükfürdő, Sárvár až po Lenti nalezneme všude příležitost k relaxaci a regeneraci formou mnoha příjemných zážitků,“ řekl v úvodu pan Szirányi. Jak také s potěšením konstatoval, počet českých turistů přijíždějících do Maďarska neustále roste, za první kvartál 2013 je to 20% nárůst a do oblasti Panonie je růst nejmarkantnější.

4

Pracovní atmosféra workshopu

Zástupci cestovních kanceláří tak měli možnost se seznámit s aktivitami, novinkami v jednotlivých lázních a s cenově výhodnými nabídkami také během workshopu, který po prezentaci následoval. Díky investicím, které se staly skutečností díky Novému maďarskému plánu rozvoje, nabízejí například lázně Bükfürdő rozšířenou kapacitu sauny až pro 150 lidí. „Nový svět sauny – tepidárium, parní lázně, infračervené i finské sauny, ledovou kabinu, aromasaunu a venkovní finskou saunu, vnitřní a vnější ochlazovací bazény, jacuzzi a Kneippův bazén přivítají hosté, kteří očekávají odpočinek a osvěžení. K pohodlí našich hostů byla otevřena vnitřní restaurace s otevřenou kuchyní, ve které si kulinářské speciality a lahodné zdravé pokrmy může vychutnávat až 200 lidí najednou – přičemž nemusejí ani opustit prostor lázní. Pro děti byl vybudován nový dětský bazén a rovněž trojdílný skluzavkový komplex,“ informoval Tamás Pálffy, marketinkový a projektový manažer lázní.

Se zvláštní energií, která zde byla objevena v roce 2002, se můžete setkat v termálních lázních Lenti v místním parku svatého Jiří. „Unikátní kombinace účinku léčivých vod a zdejší energie, která působí na celý organismus, nastartuje blahodárné procesy k dosažení optimální tělesné a duševní rovnováhy,“ říká Kristína Zíková, zástupkyně lázní na českém trhu. A třeba lázeňská vesnička Zalakaros nabízí svým návštěvníkům excelentní léčivou vodu s nejvyšším obsahem fluoru mezi maďarskými prameny jódového a bromového charakteru. Zalakarošská voda je vhodná pro léčení pooperačních stavů, pro léčení nemocí pohybového ústrojí, pro rehabilitaci a je také účinná při léčení chronických gynekologických potíží. Těší se velkému zájmu, v každém ročním období je zde výrazně více hostů ze všech koutů světa než místních obyvatel, uvedla zástupkyně lázní paní Tímea Jámbor.

Pobyt u termálního jezera Hévíz nabízí nejen unikátní léčebné procedury, ale i wellness, beauty terapie a také možnosti aktivního odpočinku. Čestným hostem akce bylo město Kapuvár, které se zatím neprávem nedostalo do povědomí turistů, tak jako mnohá jiná lázeňská městečka v této oblasti. Co do kvality nabízených služeb a možností relaxace však v ničem nezaostává. I o tom pozvané hosty přesvědčil starosta města pan Gábor Németh Csóka.

Lázně Aquaticum v Debrecenu sice regionálně nespadají do oblasti Panonie, ale jejich zástupci rádi přijeli zpestřit program workshopu a seznámit účastníky s nabídkou těchto mediteránních zážitkových lázní s wellness a léčebným střediskem.

Po pracovních jednáních se zúčastnění hosté přesunuli na slavnostní raut do blízkého hotelu Golden Tulip Savoy.

 

Vlaďka Bratršovská

Pannonia. Let Yourselves Be Pampered

Tradition and innovation complement each other perfectly!

 The beautiful region of Transdanubia in the north-west of Hungary is a perfect place not only for family vacations, but also to relax, play golf, spend a weekend in one of the local spas or even to hike.

It is a place with a wide variety of health and wellness spas designed to preserve your health, to heal and to entertain. Pannonia is rightly called the „Region that gives strength.“  The beneficent  power of local springs was known even to the Romans and also today hundreds of thousands of visitors take advantage of it. The diverse landscape with hills, valleys and highlands attracts lovers of trekking and hiking. You can climb to the castles, admire chateaux, walk the wine trails. The region also attracts lovers of water sports, fishing and biking but also lovers of good food and quality wines. Children will love local water parks with slides, artificial rivers and other attractions.

Czech tourists too love Pannonia´s atmosphere and attractions. That was proven by the great turnout at Pannonia´s presentation in Prague, which was held in early June in Hotel Lindner and was attended by director of the Hungarian Tourist Board´s Prague office, Mr. András Szirányi, and by representatives of the region.

„It is not easy to name all the possibilities, as we find opportunity to relax and recover everywhere from the city of Mosonmagyaróvár, to Győr, Bükfürdő, Sárvár and Lenti,“ said Mr. Szirányi, adding happily that numbers of Czech tourists in Hungary are constantly rising. In the first quarter of this year the numbers increased by 20 percent, with Pannonia registering the most significant rise.

Podívejte se na unikáty a zajímavosti vystavovatelů ve stručném přehledu:
Let’s look on unique and interesting offers of exhibitors in overview:


 HÉVÍZ…pramen života
Turistické sdružení BÜKFÜRDŐ
MĚSTO SÁRVÁR
MĚSTO ZALAKAROS
CORVUS HOTEL*** – BÜKFÜRDŐ
Hotel PARK INN BY RADISSON – SÁRVÁR
PRODUKTY BÜK THERMAL LIFE
MĚSTEČKO LENTI
MĚSTO KAPUVÁR – čestný host akce
Tip z jiného regionu: LÁZNĚ AQUATICUM – DEBRECEN

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..