Madagaskar se poprvé představil na českém trhu 

Na čtyřicet zástupců cestovních kanceláří, agentur a leteckých společností využilo 3. prosince příležitost setkat se s představiteli národního turistického úřadu Madagaskaru v pražském hotelu Kings Court.

Foto: Lenka Neužilová

Reprezentanti čtvrtého největšího ostrova světa na setkání představili hlavní benefity pobytů na Madagaskaru i plány pro český trh v příštím roce.

Hlavní předností Madagaskaru je jeho přírodní bohatství. Mnohé druhy zvířat i rostlin jsou považovány za národní bohatství a součást endemického unikátu ostrova, který má 60 chráněných přírodních oblastí. Mezi endemity patří mnoho různých druhů lemurů, 107 druhů ptáků, 211 druhů motýlů, 950 odrůd orchidejí a 6 druhů baobabů. Místní mimořádná biodiverzita se snoubí s kosmopolitní atmosférou obyvatel, kterých na ostrově žije 25 milionů, rozdělených do 18 etnických skupin původem nejčastěji z Afriky a Asie.

Foto: Madagascar National Tourism Board

Turisté na ostrově nejčastěji vyhledávají aktivity, jako jsou sportovní rybaření, golf, potápění, windsurfing a další vodní sporty. Věnují se tu rovněž pozorování ptáků a především pěší turistice v horách, pro kterou mají turisté k dispozici 1600 kilometrů tratí nejrůznějších obtížností. Stranou nezůstávají ani tři místa zapsaná na seznam UNESCO – královský vrch Ambohimanga, národní park Tsingy de Bemaraha a deštný prales Atsinanana –, či hlavní město Antananarivo, kde si mohou kromě jiného užít i místní gastronomii, nebo speciální cesty po místní železnici.

Jimmy Patrick Joharison / foto: Travel Advance

„Na Madagaskaru máme široké možnosti ubytování v luxusních lodžích, privátních apartmánech i hotelech, které nabízejí komfortní zázemí. Hosté mohou vybírat ze široké škály hotelů po celém ostrově. Disponujeme jedním pětihvězdičkovým, 25 čtyřhvězdičkovými a 117 dvou a tříhvězdičkovými hotely. Každý si u nás může užít mimořádnou přírodu, krásné pláže a naši kulturu,“ uvedl zástupce madagaskarského turistického úřadu Jimmy Patrick Joharison na setkání, které zaštítil madagaskarský ministr pro cestovní ruch.

Zástupce Madagaskaru rovněž představil strategii a plány pro český trh pro rok 2020. Hned v prvních měsících by se měla uskutečnit studijní cesta pro české touroperátory. Později by měla být spuštěna i online vzdělávací platforma o Madagaskaru a další komunikační aktivity. Tímto způsobem se chce Madagaskar dostávat do podvědomí českých turistů a komunikačně tak podpořit rozmanitou škálu turistických balíčků, které Madagaskar nabízí.

Foto: Madagascar National Tourism Board

Spojení s ostrovem zajišťují v současné době tři letecké společnosti: Air France, Turkish Airlines a Ethiopian Airlines. Turisté nepotřebují žádné speciální očkování a vízum do pasů s minimální platností ještě šest měsíců po odjezdu ze země si mohou za 35 eur opatřit přímo na mezinárodním letišti v hlavním městě.

Lenka Neužilová

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..