Lze bojovat proti nešetrnému zacházení se zavazadly?

Při průzkumech, které se týkají letecké přepravy, si zákazníci kromě jiného velmi často stěžují na zacházení se zavazadly. Jakmile při odbavení zajede kufr po pásu do prostoru skrytého očím cestujících, nikdo netuší, co se s ním děje. Podle stavu zavazadla na konci cesty se můžeme jen domýšlet, jak s ním bylo nakládáno. A že to často nebývá zacházení v rukavičkách, je víc než jasné.

Foto: Lucie Poštolková

Foto: Lucie Poštolková

Dá se tomu nějak zabránit?

S novým nápadem přicházejí Britové, kteří tvrdí, že při cestování leteckou dopravou už nebudete muset svá zavazadla nechávat napospas nešetrnému zacházení. Přišli s patentem na zařízení, které dokáže rozpoznat, jestli je s kufrem hrubě manipulováno. Maličký hlídač zavazadel s technologií, která reaguje na nárazy, bude prý schopen bleskurychle prozradit majiteli, že jeho zavazadlo je v ohrožení v důsledku neopatrného zacházení. Při prudkých nárazech či jiné nešetrné manipulaci zašle majiteli upozornění pomocí SMS zprávy do mobilního telefonu.

Přístroj je svými tvůrci koncipován tak, že si citlivost senzoru bude moci každý majitel nastavit sám. Podle toho pak bude zařízení uživatele informovat buď vše­obecně o každém pohybu zavazadla, nebo jen o probíhajících extrémních nárazech.

Premiéru na veřejnosti by si měl tento vysoce inteligentní a nenápadný přístroj odbýt letos v dubnu na hannoverském průmyslovém veletrhu. Pokud se zařízení na Hannover Messe setká s pozitivní odezvou zákazníků, bude po uvedení na trh pravděpodobně k sehnání zhruba za pět liber.

Jak ale budou probíhat reklamační řízení s leteckými společnostmi, to už tvůrci vynálezu neřeší. Možná tak jen budete o něco dříve vědět, že váš kufr dostal zabrat, a budete se moci alespoň psychicky lépe připravit na nastávající jednání s reklamačním úředníkem. Hodně štěstí!

 ln


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..