Lyžařský ráj Jungfrau

Lyžařský ráj Jungfrau se nachází v centru Bernských Alp, nad městečkem Interlaken, Thunským a Brienzským jezerem, na úpatí světoznámé horské trojice se sedlem Jungfraujoch – Top of Europe.

Sphinx (3571 m), Aussichtsterrasse hoch über dem Grossen Aletschgletscher Foto: www.jungfrau.ch

Sphinx (3571 m), Aussichtsterrasse hoch über dem Grossen Aletschgletscher Foto: www.jungfrau.ch

Železnice a lanovky Jungfrau vás z Interlakenu dovezou přes Grindelwald, Lauterbrunnen und Wengen do lyžařské oblasti s panoramatickými vyhlídkami na trojici hor Eiger, Mönch a Jungfrau. Nezapomenutelný zážitek představuje též výlet na Jungfraujoch – Top of Europe s nejvýše položeným nádražím v Evropě ve výšce 3 454 metrů.

Region Jungfrau nabízí neomezené možnosti všem milovníkům zimních sportu: 214 km sjezdovek, 100 km značených turistických stezek a 50 km sáňkařských drah.

V lyžařské oblasti lze koupit dva různé skipasy: Grindelwald – Kleine Scheidegg – Wengen – First nebo pro celou oblast Jungfrau.

Na Kleine Scheidegg je start proslulého sjezdu Světového poháru Lauberhorn (4 480 metrů dlouhý a s výškovým převýšením 1‘028 metrů). Region First je jedním z nejslunečnějších lyžařských regionů ve Švýcarsku a nabízí ojedinělou atrakci v Evropě, First Flieger, 800 metrů dlouhý let na laně rychlosti 84 km/h, a nejdelší sáňkařskou dráhou na světě – z Faulhornu přes Bussalp do Grindelwaldu, 15 km dlouhou, překonávající výškový rozdíl 1 600 metrů.

Během zimní sezony 2013/14 obdrží držitelé skipasu Jungfrau nebo Grindelwald – Wengen vstup na atrakci First Flieger zdarma. Adrenalinový zážitek je vhodný jak pro dospělé, tak pro děti. V lyžařské oblasti First se též nachází ca. 650 metrů dlouhý White Elements Snowpark s různými Rails, Bonks a Kickers délky až 25 metrů.

Během lyžařské dovolené nelze vynechat výlet na Jungfraujoch – Top of Europe, sedlo položené mezi horami Mönch a Jungfrau. Na nejvýše položené nádraží v Evropě se dostanete železnicí Jungfrau ze stanice Kleine Scheidegg nebo Eigergletscher, odkud vlak pokračuje tunelem až na sedlo. Železnice Jungfraubahn slavila 1. srpna loňského roku 100leté výročí.

Na sedle Jungfrajoch – Top of Europe je možné mimo procházky na ledovci Aletschgletscher, jež je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, též 360° výhled na horský a ledovcový svět z vyhlídkové terasy Sphinx ve výšce 3 571 metrů a návštěva nové atrakce Alpine Sensation k historii a stavbě železnice Jungfraubahn. V ledovcovém paláci 30 metrů pod povrchem ledovce vás okouzlí vytesané sochy z ledu. V ledovcových restauracích můžete ochutnat místní speciality a ledovcovou whisky, jež dozrává na Jungfraujoch – Top of Europe.

 

Novinky na zimní sezonu 2013/14

Děti lyžují v sobotu zdarma

Při koupi jednoho dospělého skipassu lyžují 2 děti každou sobotu zdarma. Vlastní děti lyžují při předložení identifikačního průkazu v sobotu všechny zdarma.

 

Earlybird Sportpass

Při koupi dvou- až deseti-denního skipassu na zimní sezonu 2013/14 do 21 dní před jeho prvním dnem platnosti, profitujete ze slevy až 20%. Tyto skipasy lze koupit jen online přes jungfrau.ch/earlybird.

 

Zimní akce 2 v 1

Koupí-li dospělá osoba balíček 2 v 1 (dvě noci se snídaní a třídenním skipasem), obdrží druha dospělá osoba stejný balíček zdarma. Nabídku lze rezervovat jen online na jungfrau.ch/2fuer1 pro následující terminy: 7. – 20. prosince 2013, 4. – 24. ledna 2014 a od 8. března 2014 do konce zimní sezony.

www.jungfrau.ch

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..