Workshopy

Lyžařský ráj Jungfrau

Lyžarsky ráj Jungfrau se nachází v centru Bernských Alp, nad městečkem Interlaken, Thunským a Brienzským jezerem, na úpatí světoznámé horské trojice se sedlem Jungfraujoch – Top of Europe.

KS_n_0203_Ski_Eiger_Moench_Jungfrau_cmyk
Foto: www.jungfrau.ch

Železnice a lanovky Jungfrau Vás z Interlakenu dovezou pres Grindelwald, Lauterbrunnen und Wengen do lyžařské oblasti s panoramatickými vyhlídkami na trojici hor Eiger, Mönch a Jungfrau. Nezapomenutelný zážitek představuje též výlet na Jungfraujoch – Top of Europe s nejvýše položeným nádražím v Evropě ve výšce 3‘454 metru.

Region Jungfrau nabízí neomezené moznosti všem milovníkům zimních sportů: 214 km sjezdovek, 100 km značených turistických stezek a 50 km sáňkařských drah.

V lyžařské oblasti lze koupit dva různé skipasy: Grindelwald – Kleine Scheidegg – Wengen – First nebo pro celou oblast Jungfrau.

Na Kleine Scheidegg je start proslulého sjezdu Světového poháru Lauberhorn (4‘480 metru dlouhý a s výškovým převýšením 1‘028 metru). Region First je jedním z nejslunečnějších lyžařských regionů ve Švýcarsku a nabízí ojedinělou atrakci v Evropě, First Flieger, 800 metru dlouhý let na laně rychlosti 84 km/h, a nejdelší sáňkařskou drahou na světě – z Faulhornu pres Bussalp do Grindelwaldu, 15 km dlouhou, překonávající výškový rozdíl 1‘600 metrů. Během zimní sezóny 2013/14 obdrží držitele skipasu Jungfrau nebo Grindelwald – Wengen vstup na atrakci First Flieger zdarma. Adrenalinový zážitek je vhodný jak pro dospělé, tak pro děti. V lyžařské oblasti First se též nachází ca. 650 metru dlouhý White Elements Snowpark s různými Rails, Bonks a Kickers délky až 25 metru.

Během lyžařské dovolené nelze vynechat výlet na Jungfraujoch – Top of Europe, sedlo položené mezi horami Mönch a Jungfrau. Na nejvýše položené nádraží v Evropě se dostanete železnici Jungfrau ze stanice Kleine Scheidegg nebo Eigergletscher, odkud vlak pokračuje tunelem až na sedlo. Železnice Jungfraubahn slavila 1. srpna loňského roku 100-leté výročí. Na sedle Jungfrajoch – Top of Europe je možné mimo procházky na ledovci Aletschgletscher, jez je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, též 360° výhled na horský a ledovcový svět z vyhlídkové terasy Sphinx ve výšce 3‘571 metrů a návštěva nové atrakce Alpine Sensation k historii a staveb železnice Jungfraubahn. V ledovcovém paláci 30 metru pod povrchem ledovce vás okouzli vytesané sochy z ledu. V ledovcových restauracích můžete ochutnat místní speciality a ledovcovou whisky, jez dozrává na Jungfraujoch – Top of Europe.

 

Novinky na zimní sezonu 2014/15

Děti lyžuji v sobotu zdarma

Koupi-li jeden dospělý jednodenní či odpolední skipas za regulérní cenu, obdrží 3 děti ve věku od 6 do 15 let stejný skipas každou sobotu zdarma.

20% před- a posezonní sleva

Při koupi denního až dvoudenního skipasu, platného do 30. listopadu 2014, a denního až vícedenního skipasu, platného od 7. dubna 2015, profitujete ze slevy 20%.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button