Lyžařský cirkus s dlouhým jménem: Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn je velmi rozmanitá oblast: má 270 kilometrů sjezdovek, 70 lanovek a vleků, 60 příjemných lyžařských chalup, snowparky, freeridové terény, sáňkařské dráhy i lanovou skluzavku Flying Fox XXL. Zde je výběr novinek, atrakcí a akcí pro letošní zimu.

V noci mezi horami. Zdroj: SalzburgerLand Tourismus GmbH

Dvě nové rychlé lanovky

Skicircus investoval v roce 2016 42,2 milionu eur do nových lanovek, zasněžovacích zařízení a dalších služeb pro návštěvníky. V Saalbachu byla nahrazena lanovka Schönleitenbahn top moderní desetimístnou kabinovou variantou. Tím se zvýší přepravní kapacity z 2048 až na 3200 lidí za hodinu, což znamená více lyžování a méně čekání. Samé příjemné zážitky garantuje také nový dvanáctimístný Express v Hinterglemmu z údolní stanice Oberschwarzach do horní stanice Gungau. Pohodlně spojuje Zwölferkogelbahn s cvičnými vleky v oblasti  Westgipfel. Za hodinu nová dráha přepraví až 2400 osob. V roce 2016 vznikla také nová zásobní nádrž Asitz II v Leogangu. Díky ní může je nyní možné uměle zasněžit až 90 % rozlohy Skicircusu.

 

Čistá radost z freeridu

Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn nabízí příznivcům jízdy mimo běžně užívané terény mnoho parků, tras s různými stupni obtížnosti, informační centra, freeride lounge, lavinové vyhledávače k zapůjčení a mnoho dalšího. Díky připojení lyžařské oblasti Fieberbrunn se stal Skicircus mezi freeridery vyhledávanou oblastí.

Saalbach a Freeride, i to jde dohromady. Zdroj: SalzburderLand Tourismus GmbH

Centrum severských sportů

Těm, kteří se chtějí na dovolené projet na běžkách, nabízí Centrum severských sportů (Nordisches Kompetenzzentrum) v Saalfelden Leogangu perfektní podmínky. Rozsáhlá síť tras vhodných pro klasiku i bruslení je každý den pečlivě upravována. Celkem je ve Skicircusu Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn k dispozici 290 km stop. Stejně jako je tomu u sjezdovek, každá trať je také rozlišena podle stupňů obtížnosti. Trénuje zde ostatně i světoznámý biatlonový závodník Simon Eder.

Kouzlo dlouhé bílé stopy v Leogang Saalfelden.

Vzduchem na laně

Nahoru vyjedete lanovkou, u stanice kabinové lanovky na Asitz v Leogangu se připoutáte k lanovému systému vázacím popruhy a pak už jen vyrazíte ďábelskou rychlostí na adrenalinovou jízdu. V Leogangu najdete nejdelší a nejrychlejší lanovou skluzavku na světě. Flying Fox XXL jede 130 km/h po 1,6 km dlouhém laně ve výšce přibližně 140 metrů nad zemí až do údolí, kde automaticky zastavíte a nemusíte se o nic starat. Lanová skluzavka otevírá od 4. 3. 2017.

Má to velkou výhodu: když už jedete, nemusíte nic řídit, ani se o nic starat. Zdroj: SalzburgerLand Tourismus GmbH

Sáňkařská dráha

Na Asitzu je zábava na saních pro malé i velké zaručena. Na sáňkařskou dráhu se dostanete pohodlně lanovkou Asitzbahn, v úterý a v pátek i v noci. Velice oblíbená je také přírodní, šest kilometrů dlouhá sáňkařská dráha na Bibergu u Saalfeldenu. Další se nachází v Saalbach Hinterglemmu na hoře Reiterkogel a z kopce dolu je to 3 km.

 

Sáňkování na Asitzu. Zdroj: SalzburgerLand Tourismus GmbH

 

Nejlepší akce v zimě 2017

13. 1. 2017 Mountain Attack

Jeden z nejnáročnějších skialpinistických závodů odstartuje v Saalbach-Hinterglemmu již po devatenácté. Více než 500 závodníků musí zdolat šest vrcholů, překonat celkové převýšení 3008 m a urazit na lyžích vzdálenost 40 km.

27. 1. 2017 White Style

White Style v Leogangu je zahajovací event sezóny pro všechny hvězdy a hvězdičky mezinárodní freeride MTB scény. Akce je svým zaměřením na horská kola v zimě naprosto jedinečná.

4.–5. 2. 2017 Lyžařský maraton Saalfelden

Lyžařský maraton v Saalfeldenu slaví v roce 2017 své desetileté jubileum. Velká akce nabídne 5. února napínavé souboje pro profíky i hobby běžkaře. Pro děti je připraven předchozí den mini maraton.

6.–11. 3. 2017 Freeride World Tour

Také v roce 2017 bude freeridová Mekka Fieberbrunn centrem freeridové scény a jedinečnou zastávkou FREERIDE WORLD TOUR 2017 v Rakousku a v Německu.

 

Petr Bílek

 

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..