Nezařazené

Lyžařská oblast Ski amadé nabízí nejen senzační lyžování

Přicházet se stále novými nápady není nic jednoduchého, ale jak se zdá, Rakušanům se to daří. Nejnověji se zaměřují na vědomé prožitky a bystření smyslů při lyžování.

 skiing in the sun III

Největší propojenou lyžařskou oblast Rakouska Ski amadé tvoří pět oblastí: Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig a Großarltal, které pro nadcházející zimní sezonu přichystaly pro návštěvníky atrakce slibující emocionální prožitky při lyžování pro všech pět lidských smyslů. To vše mohou lyžaři i snowboardisté zažít na 760 km sjezdovek, 270 lanovkách a vlecích a v 260 lyžařských chatách a horských restaurantech.

O rozmanitost volného času na horách se postarají četné nabídky zážitků pro zrak, hmat, čich, sluch i chuť. Speciálně vyvinuté dalekohledy, vyhlídkové plošiny a instalace svedou zraky ke krásným panoramatům nebo nabídnou přístup k vyhlídkovým bodům, k nimž se člověk dosud dostal jen stěží. Ke zdejším zážitkům dále patří třeba procházka po visutém mostě, nádherná vůně čerstvého trhance, pocit závodního lyžaře na měřené rychlostní trati, zlehka vytáčené obloučky za zvuků vlastní vybrané hudby na zvukové sjezdovce nebo jízda po vlnité sjezdovce pro děti. Chuťové pohárky hýčkají ve Ski amadé četné horské chaty, kde se klade velký důraz na místní kuchyni. A aby se v rozsáhlé nabídce nikdo neztratil, k tomu spolehlivě pomůže oblíbená a bezplatná mobilní aplikace Ski amadé Guide. S integrovanou geomapou umožní snadno a rychle najít všechny zdejší atrakce.

Po úspěšné loňské sezoně, která vyvrcholila Mistrovstvím světa v alpském lyžování ve Schladmingu a stanovila nový roční rekord v počtu ubytovaných hostů (6,9 milionu noclehů) se místní rozhodli dále investovat do infrastruktury, aby zachovali nastolený standard. Letos zde investují do různých projektů zhruba 70 milionů eur. Nejspektakulárnější novinkou je nová lanovka G-Link ve Wagrainu v oblasti Salzburger Sportwelt s investičním objemem zhruba 14,5 milionu eur. Nová kyvadlová lanovka překlenující údolí spojuje od podzimu 2013 vrcholy obou lyžařských hor Grießkareck a Grafenberg a kompletuje tak plynulé propojení lyžařské houpačky Flachau-Wagrain-St. Johann/Alpendorf. Z prostřední stanice lanovky Flying Mozart jezdí nová lanovka G-Link k horní stanici lanovky Grafenberg Express I a její dráha tak probíhá přímo nad obcí Wagrain. Trať je dlouhá 2,3 km a jezdí po ní kyvadlově dvě kabiny, každá pro 130 osob.

Ve středisku St. Johann-Alpendorf byla modernizována 6sedačková lanovka Strassalmbahn a 8sedačková Obergassalmbahn. Navíc bylo investováno do nové zásobníkové nádrže se zasněžovacím zařízením a do adaptace sjezdovky do údolí, přejezdu tunelu a vybudování nových lyžařských cest. V oblasti Schladming-Dachstein byla vybudována 10místná kabinková lanovka na Hochwurzen. I oblast Gastein dostala nové zasněžovací zařízení podél sjezdovky do údolí v Bad Gasteinu. Tím byla zaplněna poslední nezasněžovaná mezera na sjezdovkách do údolí. Více než 90 % všech sjezdovek oblasti Ski amadé je nyní zasněžovaných, celkem zhruba 684 km.  

 

[box]SPECIÁLNÍ NABÍDKY SKI AMADÉ 2013/2014

Balíček 4=3 – Čtyři dny lyžování a čtyři noclehy v hotelu, a jen tři dny zaplatíte – to je koncepce 4=3. Balíček platí ve vybraných podnicích všech oblastí Ski amadé během zvláštních akčních období 4=3 v průběhu sezony.

Sixty Plus – Balíček Sixty Plus je určen pro všechny, kdo dovršili 60 let. Zahrnuje speciální 7denní program za výhodnou cenu a zúčastněné hotely k němu přidají ještě 6denní skipas. Nabídku lze objednat od začátku sezony do 21. 12. 2013 a od 29. 3. do 5. 4. 2014.

Ladies Week – Od 22. 3. do 29. 3. 2014 mohou lyžařky ve vybraných ubytovacích podnicích objednat 7 noclehů a dostanou k nim 6denní skipas zdarma plus lyžařského průvodce na 1 den nebo 4 noclehy včetně 3denního skipasu.

Rodinné Velikonoce – Od 15. 3. 2014 do konce sezony se děti do 15 let svezou na lanovkách zdarma, pokud si alespoň jeden z rodičů zakoupí 6denní skipas.

Rodinný bonus – Také velké rodiny mohou ve Ski amadé lyžovat výhodně. S rodinným bonusem je skipas pro třetí, čtvrté, páté a každé další dítě zdarma.

Juniorská víkendová sleva – Děti (ročníky 1998–2007) a mládež (ročníky 1995–1997) o víkendech zaplatí oproti normálnímu tarifu skipasů až o 35 % méně[/box]

ln

 

Související články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button