Kam jet?

Lyžařská Francie přichází s novinkami

Nový lyžařský sektor Le Mont Valaison v La Rosière-Espace San Bernardo v hodnotě 15 milionů eur, nový skipas Eski-mo spojující střediska Val Cenis a Haute Maurienne, zábavní prvky na sjezdovce Bonneval a mnoho dalšího připravila Francie pro příznivce lyžování.  Pobyt na horách letos zpříjemní nové lanovky, dokonalejší úprava sjezdovek i lepší technologie zasněžování.

Lyžaři na svazích zimního střediska Auron v oblasti Mercantour. Foto: Atout France/Robert Palomba

Uveďme pár příkladů: dosavadní kabina Daille z roku 1966 ve Val d’Isère dostala 50 nových prostorných kabinek « POMA Symphony 10 » s vyhřívanými sedadly a panoramatickým výhledem.  Kabinová lanovka Bruyère v Les Menuires prošla modernizací a má nyní vyšší rychlost a nové kabiny. Po 35 letech služby kabinová lanovka Vieux Moulin v Courchevelu  doznala omlazení a vyšší komfort čeká na lyžaře, když pojedou lanovkou Grangettes – jsou tam nyní velké osvětlené kabiny a jednodušší nástup. Mezi  středisky Les Menuires, Saint Martin de Belleville a Méribel bude  uvedena do provozu lanovka Legends s vyhřívanými sedačkami a plexiskovým krytem. Renovované vleky přicházejí opět na scénu ve Val d’Isère (slavný vlek 3000 v Solaise byl opět uveden do provozu).

Zlepšení se bude týkat i úpravy, podoby a vedení sjezdovek. V mnoha střediscích dále vznikly nové modré i zelené sjezdovky pro začátečníky (La Plagne, Les Gets, Valloire). V Les Arcs pak instalují zábavné prvky na sjezdovku Alouette v části Bonneval. Nové červené a černé sjezdovky vytvořili v Les Arcs (Piste du Secret) a Val Thorens (Boismint). V La Rosière – Espace San Bernardo otevírají celý nový sektor Le Mont Valaisan. Investice ve výši 15 milionů eur čítá 5 nových červených sjezdovek se 2 novými 6místnými sedačkovými lanovkami se zpomaleným nástupem. Nově se také představí snowparky, prostory pro nové typy skluzů i zábavní zóny, tak aby freestyle byl dosažitelný pro všechny a zároveň bezpečný pro začátečníky i experty.

Nemohou chybět ani výhodné skipasy. Eski-mo je jednotný skipas pro 6 středisek, 350 km sjezdovek a 200 km běžeckých tras. Skipas Eski-mo platí pro středisko Val Cenis a všechna střediska údolí Haute Maurienne. Během pobytu každý šestidenní skipas nebo i delší zahrnuje i jeden den lyžování v kterémkoliv dalším středisku + neomezený vstup na běžecké tratě Les Gets (Portes du Soleil). Ve Valloire vás čeká nový skipas pro začátečníky. Petit Débutant (pro děti) platí pro 1 jízdu kabinovou lanovkou Brive-Sétaz a sedačkovými lanovkami Moulin, Verneys, a  k tomu neomezený vstup na vlek Téleski Séa nebo pojízdný koberec.

Více o francouzských zimních novinkách najdete na WEBU nebo na FACEBOOKU.

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button