DopravaRozhovoryZprávy

Luxus a soukromí na trati mezi Svatým Mořicem a Zermattem

O žhavých novinkách Rhétské dráhy jsme hovořili s Jennyfer Cirignottou, která v této největší soukromé železniční společnosti ve Švýcarsku zastává funkci market manažerky pro Evropu.

Foto: Naďa Rybárová

Co nového letos chystáte pro své zákazníky?

Největší novinkou je nepochybně Excellence Class v Glacier Expressu na trati Svatý Mořic – Zermatt. Cestování touto třídou našim cestujícím poskytne ještě úžasnější zážitky, než jaké získají v první třídě. Je umístěna v posledním vagoně vlaku, takže zaručuje maximální soukromí, nikdo, kdo tam nepatří, totiž vagonem neprochází, a navíc je tam pouhých dvacet sedadel. Po celou cestu je pasažérům k dispozici concierge, v ceně je jídlo o sedmi chodech, ke každému chodu víno, nealkoholické nápoje a káva. Drinky navíc si mohou cestující zakoupit v baru, který je určený rovněž jenom pro ně.

Od kdy Excellence Class zavádíte a kolik bude stát jízdenka?

Začínáme 2. března a cena za jízdenku je jako cena za první třídu plus 420 franků za rezervaci sedadla a jídlo. A to jídlo je opravdu špičkové, suroviny jsou výhradně od místních farmářů a vinařů. Ostatně to platí i o jídle v první a druhé třídě.

A máte ještě nějaké další novinky nebo plány?

Chystáme spolupráci s Českými drahami. Ty provozují noční vlak Praha – Zurich a my bychom rádi, aby mohli cestující vystoupit až v Sargans a pak pokračovat až do Tirana s Bernina Expressem, zkrátka aby šli spát v Praze a probudili se v Alpách. Plánujeme to na podzim tohoto roku, doufáme, že toho budou lidé hojně využívat. Chceme primárně vozit Čechy do Švýcarska, ale bude to určitě fungovat i opačným směrem, již spolupracujeme se zastoupením agentury CzechTourism ve Švýcarsku.

Cestování vlakem ve Švýcarsku je úžasný zážitek samo o sobě, chtěla byste doporučit nějaké obzvlášť zajímavé atrakce rhétské železniční sítě?

V létě třeba poslední vagon vlaku Bernina Express z Davosu do Tirana, který je bez oken, takže si tam cestující mohou zajít, nerušeně se kochat výhledem a udělat si fotografie. Nebo medvědí vagon z Arosy, kde se dozvíte o medvědech úplně všechno. V Arose je totiž medvědí rezervace, kam svážejí zubožené medvědy z evropských cirkusů, aby si užili života na svobodě. Zatím jsou tam tři, jeden z Rumunska a dva z Albánie. Určitě stojí zato se tam podívat. Vyveze vás tam lanovka a medvědy můžete pozorovat z bezpečí vyhlídkové plošiny.

Děkuji za rozhovor

Naďa Rybárová

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button