Petr Krč: Lustrace spolehlivosti CK, a jak jste na tom Vy?

CK ATIS je na trhu téměř 24 let.  Založil si profesní „KLUB DESÁTNÍKŮ – stálic na trhu cestovního ruchu“ a po téměř 12 letech obnovil členství v ACK ČR.  V naší branži  (cestovní ruch) nás téměř všichni znají jako specialisty na domácí cestovní ruch.  Za tu dobu s námi podepsalo téměř 5000 subjektů smlouvu o spolupráci (počet podepsaných smluv o „Obchodním zastoupení“).  A jak čas utíkal, tak to někteří  v cestovním ruch vzdali. Nicméně (dnes velmi oblíbené slovo) i dnes s CK ATIS spolupracuje přes 1700 CK a CA.

03-04

Archiv Petra Krče

Omlouvám se za ten rekapitulační úvod, ale e-mail obdržený od CA (CK) INVIA mne donutil k zamyšlení.  „LUSTRACE SPOLEHLIVOSTI“.  Tak se dá nazvat jejich aktivita.  Dokáži ji pochopit.  Pojďte si se mnou trochu rekapitulovat (z pozice touroperátora) jejich aktivity. Jako internetová cestovní agentura „nasála“ naše data a otevřela (určitě finančně nákladný) internetový prodejní kanál. Posléze rozšířili své aktivity do „franšízových“ kamenných poboček. Super !!!  Kdo jsou ale tato pobočky – velké množství z nich se rekrutuje z „Autorizovaných prodejců pobytů ATIS“, kteří nás dlouhá léta prodávají. Tyto mají zakázáno nadále prodávat pobyty CK ATIS přes prodejní dispečink ATIS a musí rezervovat v systému INVIA.  Tomu opět rozumím.

„ZA DOBROTU NA ŽEBROTU“ – Spolupráce dvou subjektů má být výhodná pro obě strany.  Jak si mám ale vyložit, když jako „specialista na tuzemské pobyty“ najdu v nabídce INVIA „přímo“ nasmlouvané tuzemské kapacity v jejich nabídce.  Jak mám jako touroperátor konkurovat „přímému prodeji“ ???  Ano,  INVIA si zřídila vlastní produkční oddělení, které kontrahuje dostupné tuzemské ubytovací kapacity.

Umím to zase pochopit… Každý má nárok na vlastní expanzi.  Jak ale spolknout realitu, že doména www.CKatis.cz je „v klídku“ nasměrovaná na hlavní stránku www.invia.cz.  Kouzelná je skutečnost, že přes upozornění nám byla sdělena pouze identita majitele této domény. Tento na naše protesty nereaguje a INVII je to jedno (pochopitelně).

Omlouvám se, ale poněkud mne zde irituje požadavek INVIE na  poskytnutí limitu pojistného plnění) + doložení této skutečnosti.

Stáváme se závislí.  Jak to kolegové vidíte Vy  ???????????????

Petr Krč

Obchodní a produkční ředitel CK ATIS

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..