Zprávy

Louvre kvůli obavám z koronaviru neotevřel

Populární pařížské muzeum Louvre dnes kvůli novému typu koronaviru zůstalo uzavřené, personál se totiž obává, že by ho návštěvníci mohli infikovat. O dalším postupu rozhodne vedení instituce.

Foto: Pixabay

„Velmi se bojíme, protože k nám chodí návštěvníci ze všech koutů světa,“ řekl zaměstnanec Louvru André Sacristin, který je rovněž zástupcem pracovníků muzea v odborech. „Riziko je velmi, velmi, velmi vysoké,“ dodal.

Muzeum má 2300 zaměstnanců, se žádným z nich dosud nákaza spojena nebyla. „Je to jen otázka času,“ uvedl Sacristin. Poukázal rovněž na to, že zaměstnanci mají strach i z aktuální návštěvy kolegů ze severní Itálie, kteří si přijeli vyzvednout vypůjčená díla Leonarda da Vinciho.

Vedení Louvru v krátkém prohlášení sdělilo, že kvůli obavám personálu nemůže otevřít. Řada lidí nicméně během dne před zavřenými branami čekala na možnost, že se muzeum otevře. Uzávěra následovala poté, co vláda zakázala veškeré hromadné akce v uzavřených prostorách s více než 5000 lidmi. Sacristin poznamenal, že do Louvru denně přijdou desítky tisíc návštěvníků.

 

Newsroom TTG/ČTK

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button