DopravaNezařazené

LOT zaznamenal za rok 2019 rekordní zisk i počet pasažérů 

V roce 2019 činily tržby LOT z prodeje 7,37 miliardy PLN, tj. o jednu miliardu více než v roce 2018. Provozní zisk společnosti činil 113,9 milionu PLN. LOT v loňském roce přepravil na svých palubách rekordní počet 10 milionů cestujících a zahájil 15 nových spojení.

Foto: LOT

Jedná se o další rok, ve kterém se společnosti podařilo zachovat životaschopnost jejího provozu navzdory problémům s globálním uzemněním flotily B737MAX a s motory Rolls Royce použitými v Boeingu 787. LOT uzavřel rok 2019 provozním ziskem, tj. ziskem z přepravy cestujících, ve výši 113,9 mil. PLN. Současně se společnosti podařilo zvýšit tržby z prodeje na 7,37 miliardy PLN ve srovnání s 6,19 miliardy PLN v roce 2018. Její zisk před úroky, daněmi, odpisy a amortizací (EBITDA) dosáhl v předchozím roce 142,6 milionu PLN, zatímco jeho zisk před úroky a daněmi (EBIT) činil 91,9 milionu PLN.

„Loňský rok byl čtvrtým rokem v řadě, kdy jsme vytvořili zisk, zvětšili rozsah našich aktivit a přepravili na palubách rekordní počet 10 milionů cestujících. To potvrzuje, že strategie ziskového růstu, kterou jsme přijali v roce 2016, byla správná. Chtěl bych poděkovat celému týmu LOT za jejich tvrdou práci a našim cestujícím za jejich důvěru,“ říká Rafał Milczarski, generální ředitel společnosti LOT.

V roce 2019 lze největší nárůst počtu cestujících ve srovnání s rokem 2018 zaznamenat v případě dálkových letů (růst o 30,4 %). V případě letů na krátké a střední vzdálenosti přibylo 11,4 % cestujících oproti roku 2018, zatímco u vnitrostátních letů činil růst 4,7 %. V roce 2019 byly spuštěny linky jako Varšava–Miami, Varšava–Dillí, Varšava–Kolombo a Budapešť–Soul, což mělo za následek přítomnost více než 120 spojů v portfoliu polského dopravce do konce roku.

„Přirozeně byl tento rok mnohem náročnější a my se v současné době zaměřujeme na optimalizaci našich aktivit, abychom přežili nejtěžší období pro letecký průmysl. Naštěstí naše výsledky z minulých let ukazují, že můžeme pracovat s odhodláním a dosáhnout svých cílů,“ dodává Rafał Milczarski.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button