Zprávy

Litoměřice vstupují do turistické sezóny s řadou atraktivních novinek

Královské město Litoměřice, zaručený výletní tip pro turisty každého věku a fyzické zdatnosti, stojí na prahu nové turistické sezóny. Centrum cestovního ruchu Litoměřice (dále jen CCR), příspěvková organizace města, připravilo pro letošní rok řadu vítaných novinek.

Foto: www.2media.cz
Foto: archiv Litoměřic

 

Jednou z nich je rozšíření počtu tras, které je v doprovodu průvodce možno absolvovat. Oblíbenou prohlídku historického jádra města doplní tři nové turistické trasy. „Nově se můžete vydat po stopách českého básníka Karla Hynka Máchy, nechybí návštěva Máchovy světničky a dalších zajímavých míst. Prohlédnout si dále můžete řadu unikátních sakrálních staveb, včetně katedrály sv. Štěpána, a to při absolvování turistické trasy nazvané Litoměřice a baroko. Poslední trasu jsme pojmenovali podle knihy Pavla Rývy a Oldřicha Doskočila Kdo se to na nás dívá, neboť budete v jejím průběhu míjet v centru města řadu významných soch od neméně významných autorů,“ vyjmenovala nové produkty ředitelka CCR Anna Matulová.

Turisté, kteří chtějí v Litoměřicích zakusit během několika dnů více zážitků, mohou ušetřit. A to díky sedm dní platné kartě mající podobu knižní záložky, která vyjde v den zahájení nové turistické sezóny (1. května) pod názvem 3+1 v Litoměřicích. Umožní za zvýhodněné vstupné návštěvu vyhlídkové věže Kalich, podzemní expozice Důl Richard v proměnách času a hradní expozice českého vinařství. Na každém místě získá turista do karty razítko o absolvování prohlídky a na závěr se může vydat na kávu zdarma v kavárně Fér Café v parku Václava Havla. „Cílem je nejen zvýšit propagaci turistických atraktivit města, ale zároveň přimět návštěvníky, aby se v Litoměřicích zdrželi déle než jeden den,“ poukázala na smysl nového turistického balíčku marketingová manažerka CCR Martina Vondráková.

K lákavým turistickým cílům patří původně gotický hrad na Tyršově náměstí.  Expozice Cesta za vínem, která je srdcem hradu, je od letošního roku ještě atraktivnější – návštěvník si může výstavu nejen prohlédnout, ale přímo na místě ochutnat vína z prezentovaných vinařských oblastí. „Jde o nový produkt, kterým chceme umocnit propagaci českých vinařů. Inspirovali jsme se loni při návštěvě Salonu vín ve Valticích,“ uvedla vedoucí hradu Lenka Gottwaldová.

Foto: www.2media.cz
Foto: archiv Litoměřic

Při prohlídce expozice věnované českému vinařství má nově návštěvník dvě možnosti. Buď si zakoupí jednoduchou vstupenku na prohlídku s průvodcem, nebo si k prohlídce objedná i degustaci s odborným výkladem. „V takovém případě dostane příležitost ochutnat šest vzorků vín pocházejících z českých vinařských oblastí,“ upřesňuje vedoucí hradu. O degustovaném víně zasvěceně vyprávějí průvodci, držitelé certifikátu Sommeliér junior.

Nejen za pamětihodnostmi, dobrou kávou a kvalitními víny, ale i za gastronomickými zážitky se vyplatí zamířit do Litoměřic.  V historickém centru města je totiž v sezóně řada venkovních zahrádek lákajících k posezení. CCR s ohledem na zvýšení informovanosti obyvatel města i jeho návštěvníků provozuje od února nový webový portál http://www.litomerice-info.cz/cz/kam-na-obed/, kde jsou k dispozici aktuální denní menu řady litoměřických restaurací.

Specifikem Litoměřic jsou dvě informační centra (provozovaná CCR), otevřená sedm dní v týdnu. První se nachází na Mírovém náměstí v podloubí radnice, druhé v hradu. Zde získáte nejen potřebné informace, ale i řadu informačních materiálů. Nabídka se nově rozrostla o leták s názvem Litoměřice – město, které stojí za to navštívit. Nechybí v něm mapa s vyznačením turisticky nejzajímavějších objektů, jejich krátká charakteristika a poutavé barevné fotografie, ilustrující půvab daného místa.

red

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button