Nezařazené

Liptovský Mikuláš přivítá setkání Nature & Sports Euro´Meet 2013

Začátkem října se ve slovenském Liptovském Mikuláši sejde na evropském setkání Nature & Sports Euro´Meet 2013 na 500 odborníků a zájemců o sport a volnočasové aktivity v přírodě.

Foto: www.nature-sports.eu
Foto: www.nature-sports.eu

Jde o druhý ročník projektu, jehož premiéra se odehrála před dvěma lety ve francouzském městě Annecy.

„Setkání považujeme za ideální příležitost k prezentaci možností sportování v přírodě a k rozvoji cestovního ruchu v našem městě, regionu Liptov a na celém Slovensku,“ uvedl po úspěšné kandidatuře města Alexander Slafkovský, primátor Liptovského Mikuláše.

Akce se skládá z výstavy a konference, která bude mít na programu například ochranu přírody a přípustné aktivity v národních parcích. V odborné části bude pozornost věnována výchově a vzdělávání odborníků a vlivu sportování v přírodě na zdraví populace. Samostatným tématem bude trvale udržitelný rozvoj regionů prostřednictvím sportů a volnočasových aktivit.

Konání konference v regionu Liptov není náhodná. Tato oblast je v současnosti nejintenzivněji rostoucí destinací na slovenské straně Tater s meziročním nárůstem návštěvnosti o 24 procent a patří mezi špičku v nabídce aktivní dovolené na Slovensku.

 

ln

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button