Lipsko a region: kulturní metropole a přírodní idyla v jednom

Lipsko je městem s nezaměnitelným šarmem. Právě tady se potkává historie s duchem doby, a právě zde taky narazíte na kulturní zážitky bok po boku přírodních krás. Ať už hledáte cokoli, v Lipsku se vše nachází jen kousek od sebe. V rámci tříkilometrové promenády okolo centra města zde čekají kulturní zajímavosti pro milovníky hudby a umění, stejně jako pro rozmanité kavárny, tradiční hospůdky a restaurace, nákupní možnosti v obchodních domech a nákupních pasážích, volnočasové a odpočinkové aktivity zvláštního druhu a v neposlední řadě také pestrý noční život.

Lipsko – saská metropole oplývá rozmanitým kulturním programem Foto: Michael Bader

Lipsko – saská metropole oplývá rozmanitým kulturním programem Foto: Michael Bader

 

Stylově se sedí a nakupuje v Canitu mezi uměním na zdech, vysokými regály na víno, mramorovými stoly a barem (Foto: Andreas Schmidt)

Stylově se sedí a nakupuje v Canitu mezi uměním na zdech, vysokými regály na víno, mramorovými stoly a barem Foto: Andreas Schmidt

V roce 2015 bude Lipsko vzpomínat na významnou událost ve svých dějinách. 20. prosince 1015 totiž Dětmar, biskup z Mersburgu, poprvé zmínil Lipsko ve své kronice. U příležitosti prvního zmínění města se v roce 2015 koná v Lipsku slavnostní rok, během kterého bude návštěvníkům představena rozmanitost tohoto města. Během své tisícileté historie získalo Lipsko koneckonců řadu zajímavých přívlastků: město hudby, město kongresů, město hrdinů a v neposlední řadě se proslavilo také jako centrum nenásilné revoluce. Mimochodem revoluce: od nenásilné revoluce a demonstrací v centru města, které Německu připravily cestu k jeho pozdějšímu znovusjednocení, již pomalu uplynulo 25 let. Tato historická událost bude v Lipsku slavena 9. října 2014 během slavností světla – ideální termín pro naplánování víkendového kulturního pobytu v Lipsku!

Slavnosti světla v Lipsku každý rok připomínají nenásilnou revoluci Foto: Dirk Brzoska

Slavnosti světla v Lipsku každý rok připomínají nenásilnou revoluci Foto: Dirk Brzoska

Kdo by si od pulzujícího městského života potřeboval odpočinout a chtěl aktivně objevovat zdejší okolní přírodu, ten se může vydat do regionu okolo Lipska. Cesta trvá jen pár minut. Aktivní dovolená je tady velkým tématem. V letní sezoně se těší velké oblibě průvodcované prohlídky na vodě, plachtění, potápění. Pro koho by to bylo málo adrenalinu, ten si může vyzkoušet jízdu na divoké vodě na raftu nebo wakeboarding.

Odpočinková vodní turistika v lipské jezerní krajině Foto: TVNL/Christian Hüller

Odpočinková vodní turistika v lipské jezerní krajině Foto: TVNL/Christian Hüller

Mimo vodu toho tato nížinná oblast nabízí také hodně – idylické lesy jsou skvělým předpokladem pro pohodové pěší túry přírodou. Ten, kdo region okolo Lipska navštíví, nebo to plánuje, by si neměl nechat ujít pěší výpravu po certifikované stezce Heide-Biber Tour v přírodním parku Dübener Heide. Cestu plnou zážitků slibuje cyklistická stezka Muldaradweg. Tato náročná trasa vede kolem zdejších hradů a klášterů a návštěvníkům umožňuje nahlédnout do saské historie.

V lipském regionu se aktivní dovolená a kulturní a jiné zážitky z města navzájem nevylučují – jde o více než povedenou kombinaci. Těšíme se na vaši návštěvu!

aké pro milovníky akční dovolené je v regionu spousta nabídek Foto: ALL ON SEA/Stephan Flad

Také pro milovníky akční dovolené je v regionu spousta nabídek Foto: ALL ON SEA/Stephan Flad

 

Vyhrajte pobyt v Lipsku

Dostali jste chuť na návštěvu Lipska? Pak se zúčastněte naší soutěže a vyhrajte dvě přenocování se snídaní v hotelu pentahotel Leipzig  a třídenní skupinovou návštěvnickou kartu!

Více informací a nápovědu naleznete na: www.leipzig.travel

Soutěžní otázka
Jaké velké jubileum slaví Lipsko v roce 2015?
a 800. výročí pěveckého sboru THOMANA
b 200 let od bitvy národů
c 1000 let od první oficiální zmínky o Lipsku

 

Odpovědi zasílejte faxem na číslo 224 252 567 nebo odpovídejte na e-mail office@ttg.cz. Prosíme o uvedení vašeho jména, firmy, adresy, telefonu či e-mailu. Odpovědi prosím zasílejte do 19. září 2014.

 

 

 

DZT

Enter the text or HTML code here

Jeden komentář

  1. Petr Benda says:

    Lipsko.Je to nádherné město, moc rád tam jezdím. Všem doporučuji alespoň na prodloužený víkend. A ještě něco – moc hezky, výstižně a čtivě jste ho popsali. S pozdravem, P.Benda

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..