Lipno, destinace, která ví, jak na to

Skiareál Lipno patří k těm, které od začátku svého působení na českém trhu myslí především na služby pro  klienty všech věkových kategorií. Poučili se i ze zkušeností v zahraničí a svoji nabídku stále vylepšují.

U příležitosti 20. výročí existence agentury CzechTourism získala společnost Lipensko další ocenění. A to za nejlepší destinační management v České republice. Zdroj: Skiareál Lipno

U příležitosti 20. výročí existence agentury CzechTourism získala společnost Lipensko další ocenění. A to za nejlepší destinační management v České republice. Zdroj: Skiareál Lipno

„Dlouhodobě se snažíme turistickou nabídku postavit na zážitcích. To se nám daří hlavně díky tomu, že v destinaci funguje spolupráce mezi hlavními aktéry cestovního ruchu. Neocenitelná je i podpora obce. Lipno patří mezi ty hrdé destinace, kde cestovní ruch je skutečně prioritou,“ říká ředitelka společnosti Lipensko Jitka Fatková.

Zdroj: Skiareál Lipno

Zdroj: Skiareál Lipno

Jediné pětihvězdičkové středisko v jižních Čechách, Skiareál Lipno, chce i v letošní zimní sezoně překvapit. Nejde jen o to, že lyžaři budou mít k dispozici 3 kilometry sjezdových tratí a pro jejich kvalitu i výkonný zasněžovací systém.

„Náš systém je nejlepší v republice,“ tvrdí Petr Dušek, ředitel Skiareálu Lipno, a dodává: „Ale osobně mám největší radost ze směřování ski­areálu k zážitkům a zábavě. Lyžařská škola připravila dobrodružství spojené s výukou ve formě cesty za pokladem, oživili jsme Foxpark kapitána Lipánka o zábavné figurky a zřídili jsme dětské Foxbar.“ K novinkám patří věrnostní systém, slevy s kartou hosta Lipno Card, elektronický skipas. Největší novinkou je zážitkový slalom vedle sjezdovky Pánská.

„Jde o novou sjezdovku, která je bezpečně oddělena a ukončena cílovou plochou. Slalom se staví každý den a lidé si tu vyzkoušejí, jaké to je být závodníkem a co vlastně na lyžích dovedou,“ říká mluvčí Skiareálu Lipno Jiří Falous.

Lipno ví, že ve hře jsou i peníze klientů. Novinka, tzv. Lipenský žolík, jim právě peníze šetří. Je to jistý věrnostní skipas, kdy při pátém zakoupení jednodenního skipasu má majitel nárok na šestý jednodenní tarif zdarma. Slevy na vícedenní skipas má i karta hosta Lipno Card. Elektronický skipas si může lyžař dobít i přes internet. Věcí zdarma je však více. Například centrální parkoviště, skibus, Foxpark kapitána Lipánka i veškeré akce v areálu.

Projít se pohodlně v korunách stromů

Ten, kdo má strach z lanových center, však tuto Stezku korunami stromů uvítá s radostí. Pohodlná dřevěná konstrukce dlouhá 650 m je citlivě zasazená do krajiny. Za krásného počasí se pokocháte pohledem na Alpy ze 40metrové vyhlídkové věže. Podél bezbariérové stezky je i 11 adrenalinových zastávek. V zimě je pro nelyžaře připraven bus, lyžaři mají před vstupem na stezku možnost uschovat si svoje lyže a také zapůjčit si outdoorové boty. Stezku navštívilo od otevření v loňském červenci na 600 000 lidí.

maj

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..