Líheň kontraktů: Travel Trade Day 2018 v Liberci

Tradiční incomingový workshop Czech Republic Travel Trade Day 2018 se letos koná v Liberci. Celkem 86 poskytovatelů turistických služeb z České republiky se zde schází s 82 nákupčími ze zahraničí.

Travel Trade Day 2018, Clarion Grandhotel Zlatý Lev, Liberec. Foto: Amara Zemplinerová

Czech Republic Travel Trade Day (TTD) pořádaný agenturou CzechTourism je jedinečná B2B platforma, která během dvou dnů (letos 21. a 22. května) umožňuje propojení mezinárodních nákupčí z celého světa s poskytovateli služeb z České republiky. CzechTourism tuto akci letos pořádá ve spolupráci s Libereckým krajem a městem Liberec. Cílem akce je posílit příjezdový cestovní ruch a podpořit destinační značku Česká republika na mezinárodních trzích. Nákupčí přijeli z Německa, Rakouska, zemí Beneluxu, Francie, Itálie, Španělska, Skandinávie, Velké Británie, Polska, Litvy, Spojených států, Jižní Koreje, Japonska, Ruska a Latinské Ameriky.

Během dvoudenního programu incomingového workshopu TTD určeného pro české podnikatele, zástupce krajů, regionů a institucí činných v cestovním ruchu proběhne více než 1400 individuálních dvanáctiminutových schůzek. Samotné akci předcházejí 5 denní fam tripy po vybraných regionech České republiky, kterých se většina zahraničních delegátů zúčastní.

„Následný dopad akce je značný. Kromě rekordního počtu zahraničních nákupčích služeb jsou pro všechny účastníky připravena jednání s řediteli zahraničních zastoupení CzechTourism. A kromě těchto obchodních setkání nabízíme možnost naplánovat vlastní aktivity na zahraničních trzích – s využitím zázemí i know how naší sítě. Ta v současnosti obsluhuje více než 40 zemí světa,“ představuje významnou akci ředitelka zahraničních zastoupení CzechTourism, Klára Vysloužilová.

„Kýženým výsledkem je umístit Českou republiku do komerčních nabídek zahraničních cestovních kanceláří. Naši republiku představujeme jako celoročně atraktivní destinaci, jejíž nabídky jsou pravidelně aktualizovány,“ říká Monika Palatková, ředitelka agentury CzechTourism, a dodává: „Cílem je nejen zvyšovat počet turistů, ale také kvalitu.“

Program doplňují vzdělávací semináře o zdrojových trzích v Severní Americe, Latinské Americe, Jihovýchodní Asii, Indii a Číně. Z jejich prezentací vyplynulo, že Praha (a případně pak i Česká republika) se dostala do druhé kategorie cest. Do první spadají města jako Paříž, Řím, Vídeň a Londýn.

„Oba severoamerické trhy mají 325 milionů obyvatel, z nichž však pouze 12 milionů cestuje do Evropy. Velký potenciál tvoří prarodiče, kteří cestují společně s vnuky. Rodiče nemají totiž čas a svých 14 dnů dovolené často ani nevyužijí,“ říká Michaela Claudio, ředitelka zahraničního zastoupení USA a Kanada.

Existenci fenoménu cestujících seniorů doplnil Petr Luther, ředitel zahraničního zastoupení pro Mexiko a Latinskou Ameriku: „Běžný fenomén Latinské Ameriky je děda, který každý rok pozve svou rodinu na cestu do Evropy. Taková skupina čítá klidně čtyřicet až šedesát osob! Obecně tito hosté vyžadují luxusní služby a privátní servis. Nedokáží si představit, že hotel nemá pikolíka, který jim odnese kufr.“

Společenský večer TTD se konal v liberecké kavárně Pošta. Foto: Amara Zemplinerová

„Chceme Liberecký kraj představit jako region, kde mohou klienti cestovních kanceláří strávit velmi pestrou dovolenou. Představíme se jednak jako region skla, bižuterie a kamenářství, a to přímo návštěvami u výrobců, ale také obchodníkům ukážeme možnosti kulturního a volnočasového vyžití jejich klientů“, komentuje záměry kraje Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch.

Liberecký kraj má rok od roku stoupající návštěvnost jak z tuzemska, tak také ze zahraničí. Největší podíl na návštěvnosti mají turisté z Německa, Polska, Slovenska, Holandska a Izraele.

Příští Travel Trade Day se bude konat 8. a 9. dubna 2019 v Českých Budějovicích.

 

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..