DopravaTrendyZprávy

Letuška.cz: Prodej letenek na Bali meziročně stoupl o 40 %

Češi stále častěji vyhledávají dovolenou v exotických zemích,v letošní sezoně je velkým lákadlem Bali. Mezi důvody patří meziroční pokles cen letenek a rozšířená letecká přeprava na tento ostrov v Indonésii.

Foto: Letuška.cz
Foto: Letuška.cz

Nárůst zájmu o Bali překročí hranici šedesáti procent

„Meziročně evidujeme čtyřicetiprocentní nárůst prodejů letenek na Bali. Přičítáme to příznivým cenám letenek i snaze českých turistů objevovat nové a neokoukané destinace. Z hlediska sezónnosti jsou přitom nejsilnější měsíce ještě před námi.V druhé polovině roku předpokládáme, že nárůst zájmu o letenky překročí hranici šedesáti procent,“ říká Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz.

Bali je největší skokan, ale v kurzu jsou i další exotické země

„Bali se pravděpodobně letos stane největším skokanem, pokud jde meziroční nárůst prodaných letenek do exotických destinaci. Exotika je obecně mezi Čechy stále žádanější. Ve srovnání s loňským rokem jsme zaznamenali o více než polovinu vyšší zájem o vietnamskou Hanoj a Ho Či Minovo Město, dále kubánskou Havanu, jihoafrický Johannesburg nebo Tchaj-pej na Tchaj-wanu,“ dodává Šárka Litvinová, spolumajitelka společnosti Asiana, která provozuje portál Letuška.cz.

Ceny zpátečních letenek klesly o 2300 korun

Ceny zpátečních letenek na Bali meziročně klesly, letos stojí v průměru 17 700 korun, což je o 2 300 korun méně než v loňském roce. „Souvisí s novou linkou Emirates, která v konkurenčním prostředí stlačila ceny. Další využívaná spojení jsou s KLM přes Amsterdam, Korean Air přes Soul nebo s Cathay Pacific přes Frankfurt a HongKong,“ uzavírá Josef Trejbal.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button