Dominikánská republikaNezařazenéPartnerská sekce

Letošní novinky Dominikánské republiky

Partnerský článek

V roce 2013 navštívilo Dominikánskou republiku pět milionů zahraničních turistů a celkové příjmy z cestovního ruchu dosáhly pět miliard USD. Ve snaze i nadále udržet postavení Dominikánské republiky jako nejnavštěvovanější destinace Karibiku připravilo Ministerstvo cestovního ruchu na letošní rok několik novinek.

Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Santo Domingo, Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

 

Návštěvníci se s novinkami v destinaci mohli seznámit na speciálním workshopu, který při příležitosti konání veletrhu Holiday World v Praze uspořádalo tuzemské zastoupení Národního turistického úřadu Dominikánské republiky. „V roce 2014 bude naší prioritou propagace sportu a kultury, podpora spolupráce veřejného sektoru se soukromými organizacemi a zdokonalení turistické infrastruktury. Na podpoře sportovního turismu se bude současně podílet Ministerstvo cestovního ruchu, sportu a životního prostředí,“ říká ředitelka úřadu Leila Boasier Budecker a dodává: „V prvním lednovém týdnu podepsali ministři těchto resortů dohodu o spolupráci, v rámci které krátce nato proběhl Světový šampionát ve vodních sportech Master of the Ocean.“

Dominikánská republika je mimořádně bohatá na hmotné i nehmotné kulturní dědictví. Dalším cílem proto bude rozšířit stávající nabídku o nové kulturní produkty. Souběžně pokračuje také projekt renovace Koloniální zóny dominikánské metropole, který započal v srpnu loňského roku. V průběhu následujících pěti let budou postupně renovovány ulice, náměstí, veřejné budovy, prostranství i některé historické památky. Projekt přinese do regionu nové pracovní příležitosti a zlepší také konkurenceschopnost destinace.

Ředitelka úřadu Leila Boasier Budecker
Ředitelka úřadu Leila Boasier Budecker

Dominikánská vláda se v posledních letech zaměřila na rozvoj silniční infrastruktury. Byly dokončeny nové dopravní tahy na poloostrov Samaná a také dálnice El Coral, díky které se zkrátila doba nutná na přesun z Punta Cany do Santo Dominga na méně než dvě hodiny. V prosinci 2013 byl otevřen nový dálniční úsek mezi městy La Romana – San Pedro v délce 33 km. Zlepšila se tak plynulost a bezpečnost provozu mezi hlavním městem a turistickými letovisky na jihovýchodě ostrova. V současnosti se prodlužuje silnice mezi městy Navarrete a Puerto Plata, která přispěje ke zlepšení infrastruktury na severním pobřeží.

Marketingová kampaň Dominikánské republiky byla až doposud vedena zvlášť na národní (lokální) úrovni, ve Spojených státech a v Evropě. V letošním roce bude poprvé spuštěna jednotná institucionální kampaň Dominikánské republiky jako ideální exotické destinace na všech trzích včetně střední a východní Evropy.

[box]Národní turistický úřad Dominikánské republiky zvítězil pod vedením Leily Boasier Budecker v soutěži TTG Travel Awards 2013 v kategorii „Nejlepší zahraniční turistická centrála”. Slavnostní předání cen se uskutečnilo v hotelu Boscolo Prague před zahájením veletrhu Holiday World 2014. „Toto ocenění nás velmi těší a do budoucna také zavazuje,“ uvedla během ceremoniálu paní ředitelka. Galavečera se zúčastnila také delegace z Ministerstva cestovního ruchu Dominikánské republiky.[/box]

 

Simona Juránková

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button