Autobusem do Rakouska za letní dovolenou

Partnerský článek

Plánujete letní dovolenou v Rakousku, ale nevíte, jak se tam co nejrychleji dostat, jelikož nemáte možnost jet vozem? Jste vášnivým milovníkem pěší turistiky a horských vrcholů? Chcete se letos podívat jinam než k moři a prožít dovolenou zcela jinak? Nemáte v létě čas na týdenní dovolenou, ale chcete si udělat alespoň krátký výlet, abyste si odpočinuli a načerpali novou energii? 

 

Foto: Vega Tour

Odpovědí na tyto otázky je originální a v České republice unikátní nabídka společnosti Vega Tour, která u nás doposud chyběla. Produkt je zaměřen mimo jiné také na turisty neřidiče či zákazníky, kteří mají příležitost jen ke krátkým dovoleným. Vega Tour zavádí letní autobusovou dopravu kombinovanou s poznávacím zájezdem do Rakouska. Snadno se tak dostanete do rakouských hor i k vyhlášeným jezerům. S autobusy Vega Tour máte jedinečnou možnost komfortní dopravy do věhlasně známých turistických center, jako jsou Schladming-Dachstein, Zell am See nebo Kaprun. Doprava s Vega Tour do Rakouska se dá skvěle nakombinovat s prodlouženým víkendem nebo zkráceným týdenním pobytem v Alpách, pokud si budete chtít Rakousko užít déle než jeden den.

V případě zájmu umožňuje Vega Tour kombinace jízdenek. Pokud si chcete Rakousko užít déle, můžete využít dopravu této společnosti pro cestu v daném odjezdovém termínu. Variabilita této nabídky tak umožní velmi pohodlné cestování. Zájemci o cykloturistiku mohou využít i nabízených cyklovleků.

[box]

PROGRAM:

1. den – Odjezd od Hlavního vlakového nádraží v Praze cca v 23:45. Noční přejezd do Rakouska se zastávkami na vybraných nástupních místech.

2. den – Příjezd do Rakouska v ranních hodinách. Následně přejezd přes Rakousko dle jednotlivých výstupních míst. Na každé zastávce se o vás postará technický doprovod Vega Tour, který vám pomůže s orientací v dané lokalitě, případně doporučí možnosti pěkných výletů v okolí. Vynechat byste neměli Ledovcovou nebo Mamutí jeskyni nebo dech beroucí vyhlídku Five Fingers. Pokud se rozhodnete vystoupit až v Zell am See, jistě si vyjedete na Kitzsteinshorn, ze kterého je působivý výhled do okolí. Linka se vrací do ČR ve večerních hodinách.

3. den – Návrat v nočních hodinách, krátce po půlnoci.

[/box]

Doporučená místa pro vaše výlety:

DACHSTEIN
Kouzelné místo hornorakouského regionu nabízející mnoho variant sportovního i rekreačního vyžití. Přehlédnout byste neměli vyhlídku Five Fingers, která se nachází na vrcholu Krippenstein. Navštívit zde můžete ledovou jeskyni, Mamutí jeskyni nebo se z vrcholu pokochat monumentálním ledovcem na protějším vrcholu. Celkově se to na Dachsteinu ledovci jenom hemží. Nachází se zde Hallstattský ledovec, Velký Gosauský ledovec, Malý Gosauský ledovec, Schladmingerský ledovec, Edelgriesský ledovec, Schneeloch, Severní Torstein a Jižní Torstein.

ZELL AM SEE
Region Zell am See je stejně jako jeho stejnojmenné hlavní město vyhlášeným cílem milovníků přírody, horské turistiky, ale i lázní a wellness. Nachází se na nádherném místě u Zellského jezera. Každý milovník sportu nebo letních aktivit si zde přijde na své. Dlouhé procházky po okolí si můžete snadno zpestřit v populárním Tauren Spa, které vám kromě luxusních procedur nabídne i nepopsatelný výhled do okolí. To vše z vyhřátého venkovního bazénu. Pohostinství v Zell am See vyniká svoji kvalitou, takže i mlsné jazýčky si zde jistě přijdou na své.

Zell am See, Foto: Vega Tour

GOSAU
Za návštěvu určitě stojí i malebné městečko Gosau, která je sice malé, ale krásou okolní krajiny převyšuje okolní sousedy. Nejjižnější místo Horního Rakouska se rozkládá v krajině Vnitřní Solné komory. Nepřehlédnutelnou dominantou údolí je Gousaukamm, masivní horský hřeben. Jezero Gosausee je často nazýváno „okem božím“, protože jeho hladina den co den zrcadlí celé nebe stejně jako odraz majestátního Dachsteinu. Po procházce kolem jezera se můžete občerstvit místními specialitami v tamní hospůdce.

KAPRUN
Milovníci lyžování si své radosti mohou užít i v létě, a to přímo na ledovci Kitzsteinhorn v obci Kaprun, která se nachází nedaleko Zell am See. Kaprun byl dokonce prvním ledovcovým lyžařským areálem v Rakousku. Velmi oblíbenou zábavou je zde jarní a letní lyžování, kterého se s Vega Tour také můžete zúčastnit. Společnost vám zajistí přepravu batohů i lyží nebo snowboardů. Kitzsteinhorn je také místem s nejkouzelnější vyhlídkou ve výšce více než 3000 m, ke které vás pohodlně doveze tamní lanovka.

Doprava je zajištěna luxusní autobusy zejména značek Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy. Každý autobus nabízí:

  • polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • klimatizaci, toaletu, individuální osvětlení nad každým sedadlem
  • zabezpečený zavazadlový prostor

Zkušení řidiči vám během pauz rádi nabídnou kávu, čaj, vodu nebo džus. V nabídce Vega Tour je také rezervace vybraného sedadla až do jednoho dne před odjezdem a nejnovější informační technologie. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou na palubě autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.

Více najdete na www.vegatour.cz.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..