DopravaZprávy

Léto na palubách Českých aerolinií

České aerolinie nabídnou v letní sezoně 2014 stabilní letový řád, více spojů do Asie a nově také linky do destinací ve Středomoří.

Zdroj: České aerolinie
Zdroj: České aerolinie

České aerolinie připravily pro letošní letní sezonu letový řád, který vychází z letového plánu pro zimní období 2013/2014. „Hlavním cílem letového řádu pro letní sezonu 2014 je pokračovat ve stabilizaci dopravní sítě a připravit spolehlivý produkt bez nutnosti ad hoc změn nebo rušení letů na poslední chvíli. Letní letový řád je proto celkově meziročně o něco střídmější, postaven na konzervativnějších předpokladech letošní poptávky a vývoje trhů. Hlavní hodnotu, kterou České aerolinie chtějí doručit cestujícím a obchodním partnerům, je spolehlivý a stabilní produkt,“ uvedl k záměrům společnosti Jozef Sinčák, výkonný ředitel ČSA pro Obchod a marketing.

Čtvrtá frekvence do Soulu, více letů do Bratislavy, Ostravy nebo Permu

Novinkou letní sezony je posílení dálkových letů do Soulu, kde ČSA přidaly čtvrtou frekvenci, a společně s Korean Air budou nabízet na týdenní bázi osm zpátečních letů týdně. Více spojů ve srovnání se zimní sezonou přidává společnost také na linkách z Prahy do Bukurešti, Jerevanu, Nice, Ostravy, Permu, Tel Avivu nebo Ufy. Posílen o 2 zpáteční spoje týdně bude i provoz na nové lince Praha–Bratislava–Košice, která tak bude na obou úsecích vypravována dvakrát denně vždy v pondělí, středu, čtvrtek a pátek. V letošní letní sezoně ČSA opět zahájí provoz také na sezonních linkách do Oděsy, Taškentu a Tbilisi. Konzervativnější letový řád umožňuje společnosti využívat volnou kapacitu několika letounů Airbus A320 Family na dlouhodobé ACMI pronájmy, tj. pronájem letounů včetně posádek, zajištění údržby a pojištění pro jiné dopravce.

Dalších 18 nových destinací v Asii a Tichomoří

Díky zavedení čtvrté frek­vence na lince do Soulu, sladění odletových a příletových časů v Praze i Soulu na navazující lety mohou letos ČSA spolu s Korean Air znovu rozšířit nabídku spojů do Asie a Tichomoří. K původním 20 destinacím, které ČSA nabízely ve spolupráci s Korean Air v uplynulém období, přibude v letní sezoně 2014 do letového řádu společnosti dalších 18 bodů, např. Honolulu na Havaji, Auckland, Nadi na Fidži, metropole Kambodže Phnompenh, Rangún, Ulánbátar nebo devět měst v Číně.

25 nových destinací ve Středomoří ve spolupráci s Travel Service

V letní sezoně bude pokračovat dosavadní spolupráce se společností Travel Service na bázi vzájemného sdílení kódů. Oba dopravci budou například společně operovat lety do Barcelony, Říma, Tel Avivu a nově také do Nice. Díky této spolupráci mohou ČSA nově nabídnout svým zákazníkům 25 nových destinací zejména ve Středomoří. Linky budou operovány společností Travel Service pod značkou SmartWings a ČSA na nich budou mít svůj OK kód. Letenky do nových code-shareových destinací si mohou koupit jak transferoví cestující, tak i lokální, tj. ti, kteří svoji cestu budou začínat nebo končit v Praze. Naopak společnost Travel Service zařazuje do svého letového řádu pod svým kódem QS celkem 19 pravidelných linek operovaných ČSA.

Daniel Šabík
České aerolinie

 

[box]Linky ČSA nabízené Travel Servisem: Amsterdam, Berlín, Bratislava, Brusel, Budapešť, Bukurešť, Curych, Düsseldorf, Frankfurt, Hamburk, Kodaň, Košice, Kyjev, Madrid, Milán, Oděsa, Ostrava, Stockholm nebo Varšava.[/box]

[box]Linky Travel Service nabízené ČSA: Cagliari, Catanie, Lamezia Terme, Neapol a Olbie v Itálii, Ibiza, Malaga, Palma de Mallorca, Sevilla, Valencie ve Španělsku, Heraklion, Chanie, Kerkyra, Kos, Rhodos, Soluň a Zakyntos v Řecku, Larnaka na Kypru, Dubrovník, Pula a Split v Chorvatsku, Burgas v Bulharsku nebo Malta a další.[/box]

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button