Letní letový řád na pražském letišti: Nové linky a 15 nových destinací

V neděli 27. března vstoupil na Letišti Václava Havla Praha v platnost nový letní letový řád, jehož platnost potrvá do 25. 10. 2014.

Letiště Praha Foto: CzechTourism

Letiště Praha Foto: CzechTourism

Své služby v rámci pravidelné přepravy nabídne cestujícím 57 dopravců, jejichž letadla budou směřovat do 119 míst po celém světě. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku bude na Letiště Václava Havla Praha létat osm nových dopravců a také budou otevřeny linky do 15 nových destinací.

Mezi novinky patří lety aerolinek Adria Airways do Lublaně a Transavia France na pařížské letiště Orly. Belgický Jetairfly nabídne spojení na letiště Brusel/Charleroi. Po šesti letech se v letovém řádu objevuje přímé dálkové spojení s Kanadou. Společnost Air Transat bude zajišťovat linku do Montrealu a Toronta. Po několikaleté pauze se do Prahy vrátil Ryanair, Air Serbia nabídne pravidelné lety do Bělehradu a Saratov Airlines se svým spojením do Saratova rozšíří nabídku letů do Ruské federace. Turecký nízkonákladový dopravce Pegasus Airlines plánuje otevřít pravidelné spojení z Istanbulu – letiště Sabiha Gokcen.

„V letošním roce očekáváme mírný nárůst počtu cestujících,“ uvedla Marta Guthová, výkonná ředitelka Letiště Praha pro Obchod a korporátní služby, a doplnila: „Také stávající dopravci přicházejí s řadou novinek. Pokračují v linkách, které zahájili v zimní sezoně, nebo otevírají zcela nová spojení.“ Do této skupiny patří ČSA, které navýší počet spojů do Bratislavy, dopravce Norwegian Air Shuttle, který znovu propojí Prahu s Bergenem, Ural Airlines otevřou nové přímé spojení do Čeljabinsku a díky Jet2.com bude East Midlands s Prahou spojeno i v průběhu letní sezony. Alitalia nabídne alternativu k provozu do Milána s novou linkou na letiště Linate. SmartWings se nově objeví na letech do Puly a Sevilly.

  Eva Krejčí

Letiště Praha

 

TOP 5 letišť s nejvyšším počtem spojení z Prahy
Paříž/Charles de Gaulle

66 letů týdně

Moskva

59 letů týdně

Frankfurt

52 letů týdně

Amsterdam

48 letů týdně

Varšava

41 letů týdně

 

 

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..