Německo

Braniborsko v létě láká cyklisty

Braniborsko je u zahraničních turistů velmi oblíbenou destinací především díky kulturnímu vyžití, které poskytuje nejen největší atrakce kraje hlavní město Berlín, ale i spolková země celkově. Pro letošní letní sezonu se snaží upoutat na další své highlighty, především bohatou síť cyklistických stezek v Lužické jezerní krajině, které mají za úkol nalákat turisty preferující aktivní formu odpočinku.

Foto: www.seenland-route.de.
Foto: www.seenland-route.de.

 

Braniborsko je na dobré cestě stát se nejoblíbenějším cyklistickým regionem v Německu, kdy více než polovina všech cyklistických tras s Pečetí kvality vede přes tuto severovýchodně položenou spolkovou zemi. Důvody tak velké obliby u cyklistů jsou jasné – jedinečné potěšení z jízdy podél řek Nisy, Havel nebo Sprévy a vysoká kvalita cyklistické sítě, která dnes pokrývá 7000 km. Ostatně 14 z celkem 25 tras certifikovaných německou cyklistickou federací se nachází právě v Braniborsku.

Lužickou jezerní krajinu tvoří více než 20 jezer s celkovou plochou 14 000 hektarů a se 400 000 přenocováními ročně se řadí na přední místa v Německu. Vyznavačům cykloturistiky nabízí dálkové a tematické trasy, z nichž nejznámější jsou 186 km dlouhá Seenlandroute nebo 500 kilometrová Niederlausitzer Bergbautour. Nezapomnělo se ani na milovníky in-line bruslení, kteří si vítr v zádech vychutnají na asfaltových okružních stezkách kolem jezer.

Zajímavou pomůckou pro cyklisty je webová stránka www.gpsies.com, kde je možné trasy nejen naplánovat včetně zajímavých kulturních zastávek, ale i naimportovat rovnou do navigace. Více informací o Lužické jezerní krajině najdete na www.seenland-route.de.

krg

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button