Letiště Václava Havla Praha nabídne v létě lety do 162 destinací

V neděli 31. března vstoupí na Letišti Václava Havla Praha v platnost letní letový řád. Po dobu jeho platnosti bude provozovat svá pravidelná přímá letecká spojení z Prahy celkem 69 dopravců. Létat se bude do celkem 162 destinací v 54 zemích světa. V provozu budou také přímá spojení do 16 dálkových destinací, což je nejvíce v novodobé historii Letiště Praha.

Foto: Letiště Praha

„V rámci letního letového řádu zahájí na Letišti Václava Havla Praha provoz celkem čtyři noví dopravci, z toho hned dva na dálkových linkách. Jde o potvrzení, že se nám dlouhodobě daří motivovat stále větší množství leteckých společnosti k otevírání nových linek z Prahy, což v konečném důsledku znamená širší nabídku leteckých spojení pro cestující,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. V porovnání s předchozí letní letovou sezonou se celkový počet leteckých společností operujících přímé linky z Prahy letos zvýší o dva. Mezi novými dopravci se v Praze poprvé objeví Air Arabia, SCAT Airlines, SunExpress a United Airlines.

„Nadcházející letní letový řád také potvrzuje, že se nám daří úspěšně realizovat i strategii rozvoje dálkových leteckých linek. Během léta budou v provozu z Letiště Václava Havla Praha přímá spojení do celkem 16 dálkových destinací, což je nejvíce v novodobé historii letiště. Kromě nových destinací, jako je kazašská Astana nebo americké letiště Newark v New Yorku, budou stejně jako v loňském roce v letní sezoně cestujícím k dispozici linky do New Yorku na letiště JFK, Filadelfie, Toronta či Montrealu,“ dodává Václav Řehoř.

Celkem se bude v rámci letního letového řádu létat do 14 nových destinací. Vedle pravidelné linky do New Yorku na letiště Newark, kterou bude provozovat z Prahy denně letecká společnost United Airlines, a Astany, provozované dvakrát týdně společnosti SCAT Airlines, půjde také o Casablanku (2x týdně se společností Air Arabia Maroc), Florencii (4x týdně se společností Vueling) či Billund (3x týdně se společností Ryanair). Mezi úplnými novinkami se objeví také dvě čistě dovolenkové destinace – Pescara v Itálii a Zadar v Chorvatsku (obě 2x týdně se společností Ryanair). Díky těmto linkám dostávají cestující možnost využít rychlejší a pohodlnější cesty letadlem do destinací, které ještě donedávna byly dostupné převážně prostřednictvím automobilové dopravy.

Foto: Letiště Praha

Další přímé lety sice byly provozovány již v zimní letové sezoně, ale v rámci léta se začnou z Prahy létat vůbec poprvé. Jedná se například o linky do Ammánu, Marrákeše, Šardžá, Paříže/Beauvais či Moskvy/Žukovskij.

Nejvíce linek z Prahy bude během letošní letní sezony směřovat do Itálie (17 destinací), následované Velkou Británii (16 destinací) a Španělskem a Řeckem (obě 12 destinací).

Mezi nejoblíbenější destinace s nejvyšším počtem spojení z Letiště Václava Havla Praha bude patřit Londýn (až 93 letů týdně), Moskva (až 63 letů týdně), Paříž (až 58 letů týdně), Amsterdam (až 54 letů týdně) a Varšava (až 52 letů týdně).

Dálkové linky: 16 přímých spojení v nabídce 19 leteckých společností:

Astana             SCAT Airlines

Čcheng-tu            Sichuan Airlines

Dauhá              Qatar Airways

Dubaj               Emirates, Flydubai, SmartWings

Filadelfie                     American Airlines

Montreal                      Air Transat

New York                     Delta Air Lines

New York/Newark            United Airlines

Novosibirsk                  S7 Airlines

Peking                         Hainan Airlines

Rijád                           Czech Airlines

Soul                            Czech Airlines, Korean Air

Si-an                           China Eastern Airlines

Šanghaj                      China Eastern Airlines

Šárdžá                        Air Arabia

Toronto                       Air Canada Rouge

 

Celkový přehled novinek:

14 nových destinací v pravidelné přepravě (oproti stejnému období 2018):

Ammán                        Ryanair

Astana                         SCAT Airlines

Billund                          Ryanair

Bournemouth                Ryanair

Casablanka                   Air Arabia Maroc

Florencie                      Vueling

Marrákeš                      Ryanair

Moskva/Žukovskij             Ural Airlines

New York/Newark             United Airlines

Paříž/Beauvais             Ryanair

Pescara                        Ryanair

Stockholm/Skavsta         Ryanair

Šardžá                         Air Arabia

Zadar                            Ryanair

4 noví dopravci: Air Arabia, SCAT Airlines, SunExpress, United Airlines

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..