DopravaNovinky

Letiště Praha uvádí seriál Sportujeme na letišti

Letiště Praha vytvořilo ve spolupráci s kondičním trenérem Vítem Živným a šesticí vrcholových sportovců z organizace Olymp centrum sportu Ministerstva vnitra ČR pětidílný seriál s názvem Sportujeme na letišti.

 

Foto: Letiště Praha

 

Pořad chce naučit diváky jednoduchým, ale praktickým cvikům, které mohou praktikovat v prostředí domova, aniž by museli navštívit tělocvičnu nebo posilovnu. Reaguje tak na aktuální situaci, kdy vzhledem k omezenému pohybu osob zůstává velké množství lidí doma bez možnosti navštívit vnitřní veřejné prostory určené ke sportování. Cviky je však možné praktikovat také v rámci běžného tréninku. Seriál pracuje s atraktivním prostředím mezinárodního letiště a také s jeho zaměstnanci v nejrůznějších zajímavých profesích, a to ať již vykonávají práci, která je náročná na fyzickou zátěž, nebo pracují v administrativě.

 

Foto: Letiště Praha

 

„Vzhledem k omezenému cestování prochází Letiště Václava Havla Praha momentálně obdobím provozního útlumu. V žádném případě však není uzavřené. Rozhodli jsme se proto představit naše letiště cestujícím trochu jinak a nabídnout jeho prostory projektu, který lidem v těchto komplikovaných dnech pomůže. Do projektu jsme velmi rádi zapojili také naše zaměstnance, kteří zůstávají vykonávat své pracovní povinnosti, například, aby mohly být odbaveny zásobovací lety se zdravotnickým materiálem nebo repatriační přílety, kterými se ze zahraničí zpět domů za svými blízkými vracejí tisíce Čechů,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

V seriálu se objeví rychlobruslařky Martina Sáblíková a Nikol Zdráhalová, vzpěrač Jiří Orság, běžkyně Kristiina Mäki, zápasnice Adéla Hanzlíčková či gymnastka Aneta Holasová. Seriál je možné sledovat na faceboovém profilu Letiště Praha (Prague Airport – Letiště Praha) či na sportovním zpravodajském webu sport.cz. Jednotlivé díly seriálu budou postupně ke zhlédnutí do 4. května. 

Foto: Letiště Praha

„Bylo mi potěšením spojit vrcholové sportovce s Letištěm Václava Havla Praha a v těchto unikátních prostorách natočit netradiční sportovní pořad. Mým záměrem bylo inspirovat lidi k pohybu právě prostřednictvím profesionálů, s jejichž každodenní tréninkovou rutinou se může ztotožnit každý. Pro každého sportovce jsme si s Letištěm Praha navíc připravili výzvu. Zda výzvu sportovec zvládne, mohou diváci tipovat v komentářích pod videem na facebookovém profilu Letiště Praha,“ uvádí Vít Živný, autor projektu a kondiční trenér vrcholových sportovců.

Pod hastagem #letistnivyzva mohou diváci také sdílet své vlastní sportovní výkony. Sportovec z každého dílu se navíc druhý den po odvysílání pořadu stane správcem Instagramu Letiště Praha (@Pragueairport). V tento den se tak mohou diváci sportovce prostřednictvím letištního instagramového účtu doptávat na případné další tipy na cviky.

 

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button