Letiště Praha otevřelo novou zónu s obchody a restaurací

Letiště Praha slavnostně otevřelo novou komerční zónu na Terminálu 2. V nově vzniklém prostoru v části za bezpečnostní kontrolou se nachází šest obchodů a jedna restaurace, brzy přibude i dětský koutek.

Foto: Naďa Rybárová

Součástí komerční zóny o rozloze 2200 m² je celkem šest obchodů, mezi nimi tři prodejny s módou The Fashion Place, obchod s kosmetikou Rituals, prodejna s kabelkami italské značky Coccinelle a hračkářství Hamleys. Restauraci provozuje švýcarský řetězec Marché International, který má již od podzimu loňského roku dvě menší provozovny na Terminálu 1. Letiště Praha je podle Dana Chytila ze společnosti Hamleys jediným letištěm v kontinentální Evropě, kde má Hamleys obchod, obchody stejného typu jsou jinak pouze na třech londýnských letištích.

„Snažíme se šít obchody cestujícím na míru,“ řekl předseda představenstva letiště Praha Václav Řehoř a dodal, že ač by letiště rádo mělo obchody i na Terminálu 2 uspořádané systémem walkthrough, zatím to není technicky možné. Letiště však plánuje Terminál 2 rozšiřovat, podle Řehoře se bude do jeho rozšíření a do stavby paralelní dráhy investovat 1 miliarda eur.

Komerční zóna vznikla přestavbou a rozšířením části centrální tranzitní chodby s původní bezpečnostní kontrolou na Terminálu 2, náklady se pohybovaly kolem 65 milionů korun. S novými obchody a restaurací počet obchodních jednotek na Letišti Praha stoupl na 114.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..